Міжнародні зв’язки

Кафедра плідно співпрацює з відомими науковими центрами і профільними кафедрами провідних закордонних університетів. Викладачі, аспіранти та студенти кафедри проходили стажування або навчалися в Університеті прикладних наук м. Шмалькальден (Німеччина), Університеті Нурланда м. Буде (Норвегія), Університеті м. Мюнхен (Німеччина), Лондонській школі бізнесу і політики (Великобританія), Університеті прикладних наук м. Вормс (Німеччина), Фрайбурзькому університеті (Німеччина) та ін. Зокрема проф. Ігнатюк А.І. та проф. Гражевська Н.І. в 2018 р. стажувались за програмою акад. мобільності Erasmus + Staff Training Mobility KA107 в ун-ті Bath Spa (Велика Британія), студентка Карлова А. ‒ в Університеті Каменського (Словацька Республіка, 2018р.), студентка  Михайличенко Т.  ‒ в Університеті прикладних наук м. Шмалькальден (Німеччина, 2020 р.).

Члени кафедри беруть активну участь у роботі міжнародних наукових та науково-практичних конференцій, розвивають співробітництво з іноземними партнерами в частині спільних публікацій, в т. ч. у журналах, шо входять до  наукометричних баз даних Scopus та WoS (https://cutt.ly/nR3XeTo).  

Д.е.н., доцент Вірченко В.В. здійснює керівництво грантовим проєктом «Інституційний розвиток університетських аналітичних центрів» Міжнародного фонду «Відродження» (2020 р.), є керівником грантового проєкту за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні «Аналіз медіа дискурсу проблеми запобігання насильству щодо жінок в контексті ратифікації Україною Стамбульської конвенції» (2021 р.)

Проф. Ігнатюк А.І. та проф. Гражевська Н.І. є зарубіжними консультантами здобувачів наукових ступенів у Карагандинському економічному університеті (Республіка Казахстан) відповідно до Договору між Карагандинським економічним університетом Казспоживспілки і Київським національним університетом імені Тараса Шевченка про співпрацю щодо спільного виконання наукових та освітніх програм за спеціальностями докторантури PhD та  Договору про консалтингове керівництво докторантів PhD. Доц. Селезньова Р.В. була запрошеним лектором у програмах Республіки Казахстан в університетах Туран-Астана (Нур-Султан, 2021р.), Шимкенська фармацевтична академія (Шимкент, 2020 р.), Карагандинський університет імені академіка Букетова (Караганда, 2019 р., 2021р.). 

30 жовтня 2021 р. за ініціативи кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки на економічному факультеті в межах  ІІ ФОРУМУ EFBM «Зміни. Адаптація. Нова економіка»  відбувся заключний етап Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка та економічна політика». За результатами першого туру Конкурсу на підсумкову конференцію було запрошено 14 студентів з України, Казахстану, Польщі, Болгарії та Узбекистану (https://www.efbm.org/konkurs/). У межах проведення наукових заходів кафедри на форумі у якості спікерів виступили завідувач кафедрою Академії імені Якуба з Парадіжа в Гожуві Велькопольскому,    д.е.н., професор Януш Собонь (Польща) та Голова міжгалузевої профспілки українських працівників у Польщі, д.е.н., професор Юрій Карягін (https://www.efbm.org/speak_ua/).