Головна / Кафедра Підприємництва, Новини факультету / Участь кафедри підприємництва у навчанні в Інституті ASSER (м. Гаага, Королівство Нідерланди)

Участь кафедри підприємництва у навчанні в Інституті ASSER (м. Гаага, Королівство Нідерланди)

З 29 вересня по 05 жовтня 2019 року завідувач кафедри підприємництва економічного факультету, д.е.н., проф. Мазур Ірина Іванівна та доцент кафедри підприємництва, к.е.н. Гура Вікторія Леонідівна брали участь у навчанні, організованого Інститутом ASSER за сприяння УНТЦ (Українського науково-технологічного центру, дипломатична місія ЄС) в Королівстві Нідерландів (м. Гаага).

Запрошені слухачі заходу – представники з більше 14-ти країн світу, зокрема США, Швейцарії, Бельгії, Нідерландів, Японії, Сінгапуру, Канади та інших.

Викладацький склад був представлений професорами з Німеччини, науковцями з Бельгії, Великобританії, практиками з Нідерландів, Італії, Сполучених Штатів Америки, Японії.

Проф. Мазур І.І. та доц. Гура В.Л. прослухали лекції з сучасної геополітичної ситуації у світі, міжнародного законодавства у сфері регулювання глобальної та національної безпеки, безпеки приватного сектору (підприємництва), міжнародних торгівельних режимів. Висвітлювалися питання трансферу технологій, а саме: які потенційні загрози існують при експорті-імпорті товарів і технологій подвійного використання з метою забезпечення економічної безпеки. Під час обговорень піднімалося актуальне питання застосування штучного інтелекту у різних сферах суспільного життя та економіки в умовах глобальних викликів.

Заняття проводилися у форматі лекцій-презентацій, семінарів, кейс стаді та нетворкінгу, де обговорювалися важливі проблеми, а також відбувалися дискусії.

Результатом навчання стали отримані науково-практичні знання (конспект, презентації, кейси тощо), які будуть використовуватися для читання дисциплін: «Basic knowledge of CBRN», «Global trade controls», «Export control of dual-use goods and technologies» для студентів міждисциплінарної магістерської ОП «Економічна безпека підприємництва». Окреслені перспективи подальшої співпраці з Iнститутом ASSER (м. Гаага, Нідерланди) у сфері навчання викладачів і студентів міждисциплінарної магістерської ОП «Економічна безпека підприємництва».