Головна / test / Каф.менеджменту / Ірина АНДРУСЯК (ОРОБЕЦЬ)

Ірина АНДРУСЯК (ОРОБЕЦЬ)

Ірина Андрусяк (Оробець) випускниця спец. «Менеджмент організацій і адміністрування» (2011-2013), бакалавр і магістр з менеджменту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат економічних наук.

 

Після закінчення навчання на бакалавраті за спеціальністю «Менеджмент організацій» (2007-2011) у мене не було жодних сумнівів щодо вибору магістерської спеціальності: вона мала бути однозначно рідної кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності, тоді під керівництвом майстерного професіонала, неперевершеного викладача й людини з великим серцем – д.е.н., професора Жилінської Оксани Іванівни.

Неможливо було пропустити її лекції і семінари з «Методології наукових досліджень» і «Педагогіки вищої школи», а на бакалавраті «Основи науково-технічної та інноваційної політики» – ми відкривали для себе тонкощі науки, ми вчились проводити й готуватись до лекцій і семінарів, що неабияк допомагало нам під час асистентської і науково-дослідної практики, але найголовніше – це те, з яким азартом, підходом, прикладами й зарядом енергії кожне заняття вела Оксана Іванівна. І вже під час навчання в аспірантурі на рідній кафедрі (2013-2016), я заздрила студентам першого курсу бакалаврату, у яких Оксана Іванівна читала «Вступ до університетських студій», де вони отримували надзвичайний старт, унікальні знання, мотивацію і натхнення бігти далі. Щоправда мені пощастило ще більше, адже Оксана Іванівна була моїм науковим керівником, завдяки їй я кандидат економічних наук, а ще магістерського диплому. Вона не тільки надихає, а є прикладом ефективного універсального топового менеджера.

У кафедри стільки майстрів своєї справи й ви маєте можливість з усіма попрацювати. Зокрема доцент Балан Валерій Григорович і його фундаментальні курси в мене на бакалавраті «Прийняття управлінських рішень» і «Стратегічне управління»: ви отримуєте у своє розпорядження величезний арсенал математичних методів і методик для того, щоб не просто прийняти рішення, а розрахувати й довести його доцільність, це портфельний аналіз для формування стратегій компаній з матрицями БКГ, GE, багатокритеріальний аналіз і оцінювання конкурентоспроможності. Якщо ви думаєте, що знаєте, що таке SWOT-аналіз, то ви познайомитесь з ним справжнім на власноруч написаних ста сторінках роботи для обраної компанії. Жодна курсова чи дипломна не обійшлась без методів Валерія Григоровича, а навіть більше: дисертації теж.

З тонкощами маркетингу й маркетингових досліджень мене знайомила доцент Фірсова Світлана Германівна, усі обожнювали її пари, настільки смачно, структурно, практично вона подавала інформацію. Ми рахували рейтинги постачальників, оптимізували маршрути, проводили ABC-аналіз, оцінювали конкурентоспроможність нового товару. Світлана Германівна відкрила для мене науковий дослідницький світ з темою, з якою я почала писати під її керівництвом курсову, дипломну бакалаврату, а потім і наукову роботу, з якою виборола диплом І ступеню у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Менеджмент».

Максимально практичним курсом у магістратурі є «Управління проєктами» доцента Приймака Василя Михайловича, адже це не просто курс, а можливість попрацювати в реальній студентській команді з розробки найчастіше саме реальних проєктів для реальних компаній. Ви вчитесь цій командній роботі, організовуєте й керуєте процесом, берете на себе відповідальність, працюєте в режимі багатозадачності від розробки концепції до здачі замовнику, вчитесь презентувати й захищаєте свою роботу. Це дійсно безцінні знання для вашої майбутньої роботи.

Однозначно відзначу англомовні дисципліни магістратури, у мене це були «Innovation management» і «Бренд-менеджмент нових товарів».

Крім того, у магістратурі мені ще пощастило познайомитись з генієм професора Дмитра Миколайовича Черваньова, який у минулому очолював і кафедру й факультет, а в мене викладав «Формування системи прикладних методів менеджменту», де ми розібрали методи менеджменту початку його епохи від Тейлора, Емерсона й усі сучасні, а також вивчали компетентнісний підхід. Раджу хоча б раз потримати в руках 1391-сторінкову фундаментальну працю Дмитра Миколайовича «Система інноваційного менеджменту. Теорія і практика».

А ще у кафедри є унікальний продукт, який вам дуже знадобиться, –  це «Міждисциплінарний словник з менеджменту», над яким працював увесь професорсько-викладацький склад кафедри.

І кожен викладач кафедри теж унікальний у своєму напрямі майстер, який творить знання і передає щедро їх нам, за що їм низький уклін і безмежна вдячність! А як написала Ліна Костенко: «…При майстрах якось легше. Вони — як Атланти, держать небо на плечах. Тому і є висота».