Малова Тетяна

Малова Тетяна – випускниця магістерської програми «Міжнародна економіка» (2019 – 2021). Бакалавр міжнародної економіки КНУ ім. Т. Шевченка

Я навчалася на бакалавраті і магістратурі “Міжнародна економіка” і свій вибір як вважала при вступі, так і зараз, вважаю правильним.

Для мене “Міжнародна економіка” – це в першу чергу про людей. Потік з 2015 року запам’ятався мені людьми, які націлені на розвиток, а не просто “відсидіти” пари. І це не про оцінки. Людей, що бажають отримати практичні навички та знання, що відповідають потребам на ринку праці і взагалі проявити себе у житті.

Ми не тільки отримували теоретичні знання, а й  мали змогу робити під керівництвом викладачів самостійні проекти, що були актуальні та водночас цікаві як для себе, так і для одногрупників – точно так.

Як у будь-якому аспекті життя у даній спеціальності є свої сильні та слабкі сторони, моя освіта була б даремна, якщо я б вважала інакше. Важливо те, що саме ви виносите з вашого навчання. Мій особистий досвід – під час навчання мені подобалось, що ми завжди тримали руку на пульсі актуальних новин світу і, зокрема, економіки. Як на парах, так і на перервах. Знання і інформація – це круто. Я не одноразово відвідувала різноманітні лекції та конференції, відкриті уроки (і там було не тільки цікаво, а й весело). Про щось розказували вчителі, щось знаходила сама, бо взнала, що таке є. На запитання “І де ти зможеш працювати?” завжди відповідала, що можливо у міжнародній компанії, аж поки дійсно не почала працювати у одній з The FMCG Global 50 2020 компаній на початку 4го курсу.

Магістратура – повністю варта шляху, який до неї вів. Обрала кластер “Міжнародна інвестиційна діяльність»: Міжнародна інвестиційна політика – насичена інформацією, але цікава; Управління інвестиційним портфелем – просто відкриття, де навчили складні речі зробити простими способами; Міжнародний трансфер технологій – був мені надзвичайно актуальним, адже на той час моя робота була частково пов’язана з патентами та авторським правом; Advanced Business English in International Investment – пам’ятаю як о 8 ранку читаєш про нові NFT, а через годину на парі лектор вже підготувала про це інформацію. Спільні для кластерів предмети були також цікавими – навіть прикладна економетрика, що мені здавалася і все ще здається порівняно важкою, дала хорошу базу для роботи з даними.

Загалом навіть якщо частина знань, що отримується, не є невід’ємною у більшості типових економічних вакансій, наприклад, ти не працюєш з Інкотермс  наразі, важливо те, що ти знаєш що це і як їх застосовувати в  міжнародному бізнесі, або, наприклад, знаєш де знайти необхідну тобі інформацію. А база тут для цього досить сильна.

Цю програму я точно рекомендую – формує як знання, практичні навички, так і особистість. Головне – навчіться розставляти пріоритети та рухайтесь до своїх цілей.