Головна / Кафедра Іноземних Мов / Конференція «Сучасний стан і перспективи лінгвістичних досліджень та проблеми перекладу»

Конференція «Сучасний стан і перспективи лінгвістичних досліджень та проблеми перекладу»

Члени кафедри іноземних мов економічного факультету взяли участь у Всеукраїнській науковій конференції пам’яті доктора філологічних наук, професора Д.І. Квеселевича (1935-2003) «Сучасний стан і перспективи лінгвістичних досліджень та проблеми перекладу», яка відбулася 20 травня 2022 року. Організатором конференції виступила кафедра англійської філології та перекладу Житомирського державного університету імені Франка. Конференція була присвячена обговоренню здобутків української англістики та перекладознавства.

До онлайн конференції долучилося більше 90 осіб, серед яких були досвідчені вчені, молоді науковці та студенти. На особливу увагу заслуговують доповіді представлені знаними в Україні фахівцями у галузі лінгвістики та перекладу. Сергій Потапенко, доктор філологічних наук, професор кафедри англійської філології, перекладу і філософії мови імені професора О.М. Мороховського Київського національного лінгвістичного університету, презентував доповідь на тему «Наші 13 днів: лінгвокогнітивний аналіз звернення президента Зеленського до парламенту Великої Британії». Людмила Славова, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, виступила з доповіддю «Багатовимірний простір культурного перекладу».

Проведена конференція засвідчила консолідацію наукових зусиль українських вчених, які вивчають особливості відтворення термінів у перекладі, труднощі англо-українського перекладу, специфіку вербалізації певних концептів у різних видах дискурсу, мовленнєві стратегії та тактики новинного інтернет дискурсу, структуру і семантику мовних одиниць.