Головна / Кафедра Екологічного Менеджменту та Підприємництва / STUDENT OF THE DEPARTMENT OF ENVIRONMENTAL MANAGEMENT AND ENTREPRENEURSHIP HAS SUCCESSFULLY COMPLETED TRAINING COURSES IN BRATISLAVA SUPPORTED BY ERASMUS+ MOBILITY

STUDENT OF THE DEPARTMENT OF ENVIRONMENTAL MANAGEMENT AND ENTREPRENEURSHIP HAS SUCCESSFULLY COMPLETED TRAINING COURSES IN BRATISLAVA SUPPORTED BY ERASMUS+ MOBILITY

Мене звати Марія Гринюк. Я є студенткою 2 курсу магістратури освітньої програми “Екологічне підприємництво”, і минулого року мені пощастило відчути на собі усі переваги навчання за програмою Еразмус+, за якою 5 місяців я навчалася в Університеті Коменського в Братиславі за спеціальністю “Бізнес адміністрування”.

Насамперед, що таке Еразмус+ та як я провела найдивовижніші 5 місяців свого життя?

Еразмус+ – це некомерційна програма, що фінансується Європейським Союзом, що надає можливості студентам і викладачам навчатися або працювати за обміном в одному з університетів країни-партнера. Зазвичай, термін програми складає від 3 місяців до 1 року. Умовами програми передбачається покриття усіх транспортних витрат та виплата щомісячної стипендії у розмірі 750-800 євро (залежно від місця навчання). Еразмус+ багаторазово визнавався однією з найуспішніших програм Європейського союзу.

З чого варто почати? Нам пощастило, адже університет має безліч договорів з іноземними партнерами, а тому є з чого вибирати. А чітка та злагоджена робота кафедри, координаторів від економічного факультету та університету, відкритість і доступність інформації,  значно спрощують та полегшують процес збору та подачі документів. На початку навчального року я звернулася у Відділ академічної мобільності, щоб переглянути всі актуальні пропозиції на наступний навчальний семестр. Також усю необхідну інформацію можна знайти на його офіційному сайті або сайті Відділу міжнародного співробітництва. Я обрала університет для навчання, підготувала та зібрала усі необхідні документи, включаючи мотиваційний та рекомендаційний листи.

В організації навчання за програмою Еразмус+ практичну допомогу надали  викладачі та завідувач кафедри екологічного менеджменту та підприємництва (проф. Купалова Г.І.), зокрема щодо оформлення  рекомендаційного листа, складання і затвердження індивідуального плану навчання, консультування тощо. За це їм щира подяка!

Зазвичай, конкурсний відбір проходить у два етапи: розгляд електронної заявки, її схвалення/відхилення та особиста співбесіда. Варто відзначити, що конкуренція дуже велика, але шанси завжди є. Важливу роль відіграє академічна успішність кандидата, а також мотиваційний та рекомендаційні листи. Мені пощастило і мою кандидатуру затвердили. Таким чином, наступних 5 місяців я провела у найпрестижнішому університеті Словаччини – Університеті Коменського у Братиславі.

Навчальний процес організовано на високому рівні, тому навіть іноземні студенти відчувають себе легко та комфортно. Навчальний процес відбувається англійською мовою. Варто зазначити, що завдяки профільним дисциплінам, які читаються викладачами кафедри англійською мовою, я почувалася впевнено у спілкуванні з викладачами і студентами  Братиславського університету вже з перших днів навчання. Як і в нас, на парах використовують викладачі мультимедійні технології, студенти працюють над індивідуальними проектами, звітуючи про виконані завдання в межах кожного семінарського заняття. Таким чином, навантаження розподіляється рівномірно та поступово. Викладачі відкриті та готові допомогти, проте особисті консультації, зазвичай,  можливі тільки у певний визначений час.

Порівнявши навчання в Словаччині та Україні, приємно зазначити, що на кафедрі екологічного менеджменту та підприємництва, економічному факультеті використовують такі ж прогресивні сучасні форми навчання, як і в європейському університеті.

Програма академічного обміну дозволяє не тільки отримати ґрунтовні знання з обраних предметів, поділитися практичним досвідом ведення бізнесу в нашій країні та порівняти з досвідом інших студентів – представників інших європейських країн, а також познайомитися з їх традиціями та культурними особливостями. Я проживала в одному гуртожитку зі студентами з десятка різних країн, які стали мені справжніми друзями на все життя. Тому можу із впевненістю сказати, що Еразмус+ – це не просто надзвичайна можливість для особистісного та професійного зростання, але і неймовірна культурна різноманітність.

Щомісячної стипендії в розмірі 750 євро було достатньо не тільки для покриття витрат на проживання, але й на подорожі іншими країнами. За час навчання я відвідала 8 країн (Австрія, Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Угорщина, Чехія), більше 20 міст, в деякі з них я поверталася знову і знову. Я встигла насолодитися архітектурною спадщиною Європи, побачила найкращі мости світу, Атлантичний океан та моря, жила в найоригінальнішому хостелі, гуляла старовинними вуличками, доторкнулася до історії, відчула місцевий колорит, здійснила десятки перельотів та відчула почуття безмежного щастя!

Хочу подякувати Київському національному університету, економічному факультету, кафедрі екологічного менеджменту та підприємництва за надану можливість участі у програмі академічної мобільності, всебічну підтримку і допомогу.