Головна / Кафедра Фінансів / Участь викладачів кафедри фінансів у роботі круглого столу з проблем фінансової безпеки

Участь викладачів кафедри фінансів у роботі круглого столу з проблем фінансової безпеки

13 вересня 2018 року в приміщенні прес-центру ЛІГА відбувся круглий стіл «Фінансова безпека: методологічне, правове та інституційне забезпечення» за участю народних депутатів, представників органів виконавчої влади, наукової спільноти, іноземних експертів у сфері захисту публічних фінансів, експертів – членів авторського колективу з розробки законопроекту №8157 «Про Національне бюро фінансової безпеки». Організатором круглого столу виступив Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

Відкрила круглий стіл та виступила з доповіддю «Сучасний стан та проблеми фінансової безпеки України» Южаніна Н.П. – Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. В роботі круглого столу взяли участь та виступили народні депутати А. Геращенко, М. Курячий, Ігоріс Кржечковскіс – міжнародний експерт в сфері протидії відмиванню грошей і шахрайству Європейської комісії, Олександру Енекеску – заступник директора Департаменту з боротьби з економічною злочинністю Генерального Інспекторату Румунської Поліції, інші експерти, науковці, представники громадських об’єднань тощо.

У роботі круглого столу взяв участь у дискусії та виступив д.е.н., професор Варналій З.С., який теж подавав відповідні пропозиції до законопроекту №8157 «Про Національне бюро фінансової безпеки».  У своєму виступі  Варналій З.С. наголосив на актуальності та необхідності створення в Україні Національного бюро фінансової безпеки, що обумовлено низкою проблем зовнішніх та внутрішніх загроз у фінансовій сфері, і в першу чергу це обумовлено наявністю та подальшим загостренням інституціональних деформацій.

Також Варналій З.С. вніс додатково ряд пропозицій щодо змін та доповнень до законопроекту. Не лишилися поза увагою пропозиції щодо інституціонального забезпечення фінансової безпеки України, а саме: інституціонально-правове, інституціонально-організаційне та інституціонально-кадрове забезпечення. На останній компоненті було зроблено особливий наголос та підкреслено роль і значення у цьому закладів вищої освіти. По завершенню виступу професор Варналій З.С. презентував Н.П. Южаніній авторський екземпляр навчального посібника за його редакцією «Фінансова безпека підприємства».