Відгуки випускників

 

 

Дацишин Марія Василівна – випускниця бакалаврської програми «Підприємництво та біржова діяльність» (2017-2021). Бакалавр підприємництва, торгівлі та біржової діяльності КНУ ім. Тараса Шевченка.

З появою нових цікавих професій, з кожним роком стає все складніше обрати ту освітню програму, яка дасть можливість розвинути необхідні навички, щоб бути конкурентоспроможним на сучасному ринку праці. Своїм вибором бакалаврської програми «Підприємництво та біржова діяльність» я задоволена, адже отримала не лише актуальні теоретичні знання, але й можливість застосувати їх на практиці та свій перший досвід роботи в сфері біржової діяльності.

Дана освітня програма передбачає вивчення актуальних питань, що стосуються сучасної економіки та бізнесу. Наприклад, у програму входить вивчення маркетингу, електронної комерції та інших інноваційних напрямків, що дозволяє бути в курсі останніх трендів у галузі підприємництва. Також великою перевагою є викладання деяких дисциплін англійською мовою.

На семінарських заняттях з дисципліни «Основи біржової діяльності», ми детально вивчали технічний та фундаментальний аналізи, а також мали змогу застосувати набуті знання на практиці і спробувати себе в ролі «інвесторів» на біржових торгах. Завдяки позитивним результатам під час вивчення даної дисципліни, я мала можливість пройти стажування та отримати досвід роботи на товарній біржі «Українська біржа».

Крім того, у програмі передбачено практичне навчання, що дозволяє отримати досвід роботи в сфері торгівлі, підприємництва та біржової діяльності. Це включає в себе проходження виробничої практики у компаніях, організаціях або на біржах.

Щира подяка за організацію зустрічей з колишніми випускниками факультету, підприємцями, власниками бізнесів, представниками відомих українських та міжнародних компаній, які ділилися з нами історіями свого успіху, досвідом і давали практичні рекомендації для реалізації наших цілей у сфері торгівлі, підприємництва та біржової діяльності.

Я впевнена, що ця освітня програма буде цікавою для тих, хто бачить себе в майбутньому успішними підприємцями, лідерами, бажає втілити в реальність свої креативні ідеї, а всі навички, здобуті під час навчання, допоможуть досягти поставлених цілей у професійній діяльності.

Дідусенко Денис Миколайович – випускник бакалаврської програми «Підприємництво та біржова діяльність» (2017-2021). Бакалавр підприємництва, торгівлі та біржової діяльності КНУ ім. Тараса Шевченка.

Навчання на кафедрі екологічного менеджменту та підприємництва на освітній програмі «Підприємництво та біржова діяльність» було для мене важливим, цікавим, захопливим та яскравим етапом мого життя. За ці роки я здобув надважливі теоретичні знання та практичні й аналітичні навички в сфері підприємництва та біржової торгівлі, які стали мені в нагоді в процесі досягнення та реалізації власних професійних цілей.

Під час навчання на бакалавраті нам викладалися доволі цікаві, актуальні та потрібні дисципліни, які націлені на формування якісної професійної підготовки студентів, а також допомагають розвивати «підприємницьке» мислення, зокрема: Маркетинг, Основи підприємницької діяльності, Галузеве підприємництво, Стартап, Організація торгових операцій, Електронний бізнес, Комерціалізація підприємницької ідеї, Венчурний бізнес.

Окремо хочу зазначити про те, що на освітній програмі приділяється велика увага формуванню досвіду створення власних бізнес-проєктів у студентів. За весь період навчання я та мої одногрупники створили велику кількість цікавих інноваційних проєктів, які, доопрацювавши, можна сміло реалізовувати в життя.

Також хочу висловити щирі слова вдячності та поваги викладачам кафедри, які є професіоналами своєї справи та сумлінно виконували свою роботу. Саме вони, своєю самовідданою працею, зацікавили нас підприємництвом, надали нам безцінні знання та поради, допомогли сформувати наше уявлення про економічні процеси та підприємницьку діяльність.

Я можу без сумнівів радити дану освітню програму всім молодим людям, які зацікавлені сферою економіки та бізнесу, є креативними й цілеспрямованими, прагнуть реалізовувати свої амбіційні плани, а також які хочуть у майбутньому створити свою власну успішну справу.

 

Жидик Ярослав

Для мене було дуже корисним і цікавим досвідом навчання на спеціальності “Підприємництво та біржова діяльність”. Серед плюсів навчання я б однозначно виділив кілька елементів:

  1. Я знайшов однодумців. Оточення в університетів вирішує дуже багато. Київський національний університет імені Тараса Шевченка об’єднує одних з найкращих студентів, тому і рівень знайомств тут дуже високий. І корисні знайомства мені допомогли в подальшому розвитку.
  2. Я міг покращувати навчальний процес. Я мав можливість впливати на освітню програму, висувати пропозиції щодо того, які курси потрібно включити в програму та як зробити університет більш цінним для студентів.
  3. Інноваційні дисципліни. В додаток до класичних дисциплін, на нашій спеціальності також були інноваційні предмети, які дозволили мені розвинутися як професіоналу та підготуватися до майбутньої кар’єри.

Нечипоренко Кира – студентка бакалаврської програми «Підприємництво та біржова діяльність» (2019 – 2023).

Після закінчення школи мене зацікавила біржова діяльність, інформацію про яку, на той час, було досить важко знайти українською мовою. Тому, коли я побачила освітню програму «Підприємництво та біржова діяльність» на економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка,  то зрозуміла, що мені потрібно вступати саме сюди.

Навчання тут було цікавим та дуже різноманітним, що повністю відповідає назві освітньої програми. На перших курсах ми знайомилися з загальноекономічними науками, що формували основу економічного мислення, категоріальний апарат, технічні навички вивчення економіки. З другого курсу вже почалися більше спеціалізовані курси, що сформували наші знання саме з спеціалізацій: підприємництва та біржової діяльності.

Я обрала кластер «Біржова діяльність» і не пошкодувала щодо цього. Ми поглиблено вивчали як теоретичні аспекти функціонування товарних, фондових, валютних бірж (організованих ринків) в Україні, а також отримали практичні навички, що допомогли мені виграти гран-прі від Blackshield Capital в конкурсі з Інвестиційної аналітики.

Викладачі, що читали нам дисципліни було професіоналами своєї справи, що мали високі науково-викладацькі навички і були зацікавлені в тому, щоб зробити наші заняття цікавими, корисними. Це заохочувало студентів бути активними, приймати участь в наукових конференціях, студентських наукових конкурсах, кейс-чемпіонатах, що позитивно відобразилося на саме практичних вміннях.

На мою думку, унікальність освітньої програми «Підприємництво та біржова діяльність» полягає в широкому аспекті вмінь та навичок, що ми тут отримали. Через те, що справжній підприємець – має бути універсальним гравцем, що має бути менеджером, фінансовим аналітиком, бухгалтером, маркетологом, розбиратися в технологіях та мати гарні навички спілкування. Дана спеціальність дала мені зрозуміти аспекти роботи, завдання, що стоять перед українськими підприємцями та біржовим ринком.

Оскільки навчання передбачає навчання за кластерами, кожен студент міг обрати саме той напрямок, що цікавить його більше. Особливо хотіла б відзначити дисципліни, які читали на цьому кластері: Психологія трейдингу, Організація біржової діяльності на фондовому ринку, Customer Orientation (англ.), Біржова статистика.

Ірина Пушкар – випускниця бакалаврської програми «Підприємництво та біржова діяльність» (2017 – 2021).

Навчання на цій програмі дало мені неймовірно корисні знання та навички, які зараз допомагають мені у моїй кар’єрі. Під час навчання я вивчила багато важливих аспектів підприємництва та торгівлі, включаючи стратегії управління підприємствами, маркетинг та продажі, фінанси та бухгалтерський облік. Крім того, я також вивчала основи біржової діяльності, що було дуже цікаво та корисно.

Одна з головних переваг цієї спеціальності полягає у тому, що вона дозволяє студентам розвивати свої підприємницькі навички та навчитися ефективно працювати в команді. Я мала можливість брати участь у різних навчальних проектах, де я навчилася працювати в команді, ефективно будувати комунікацію та знайшла в собі лідерські якості.

Зараз я успішно працюю в області підприємництва та торгівлі, та дуже вдячна своєму навчанню на цій спеціальності за те, що воно підготувало мене до кар’єри, яку я вибрала. Я рекомендую цю спеціальність всім, хто хоче знайти своє місце у світі бізнесу та досягти успіху у цій галузі.

Я також бажаю відзначити, що викладачі на цій спеціальності були дуже досвідчені та професійні. Вони не тільки передавали нам знання та навички, але й давали можливість застосовувати їх на практиці. Вони були завжди готові допомогти та надати поради, що було особливо корисно під час написання курсових та проектних робіт.

Також я бажаю відзначити, що спеціальність “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” є дуже актуальною та перспективною у сучасному світі. Розвиток інтернет-технологій та глобалізація діяльності підприємств дозволяє студентам здобувати нові знання та досвід, які можна застосувати у різних сферах бізнесу.

Фоміна Світлана – студентка бакалаврської програми «Підприємництво та біржова діяльність» (2019 – 2023).

Обираючи програму «Підприємництво та біржова діяльність», я спиралась на можливості, які мені надаватиме майбутня професія, такі як: самореалізація, свобода, управління командою, та реалізація власних ідей.

Програма охоплює комплекс дисциплін з питань організації та управління бізнесом, торговельної та біржової діяльності, які формують не лише теоретичну базу, а й надають практичні навички для організації та ефективного ведення власної справи. Освітній процес передбачав виконання цікавих завдань, таких як розробка бізнес-плану, аналіз фінансової стабільності існуючих підприємств, дослідження ринку, на який потенційно може вийти засноване підприємство та розробка маркетингових стратегій, які підвищують конкурентоздатність компанії. Навчання надало мені ґрунтовні знання правового поля підприємницької діяльності, методів прогнозування фінансового успіху компанії, розуміння процесу ведення бухгалтерського обліку.

Дисципліни кластеру «Біржова діяльність» передбачали вивчення технічного та фундаментального аналізу компаній, присутніх на фондовому ринку, дослідження цін акцій в реальному часі, складання власного інвестиційного портфелю та можливість застосувати аналітичні знання при відкритті демо-рахунків на фон

довій біржі. Отримані знання допомогли мені з часом відкрити реальний рахунок на валютній біржі і зробити біржову діяльність джерелом доходу.

Варто зазначити, що викладання дисциплін здійснювалось на належному рівні, кейси та завдання цілком відображали бізнес-процеси, що відбуваються в реальному житті. Викладачі освічені, хороші спеціалісти в своїй справі та привітні. Сподобалося те, що вони завжди підготовлені до лекцій, мають багато цікавого та корисного матеріалу і до них можна було вернутися в будь-який момент поза лекціями.  Під час навчання проходило багато гостьових лекцій, куди були запрошені успішні підприємці, представники інвестиційних компанії, біржові гравці, і їхній досвід безперечно вплинув на покращення моєї професійної компетенції.