Олександра Тонконог

Олександра Тонконог – випускниця ОП “Бізнес-адміністрування” (2014– 2016). Бакалавр східних мов Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Вступ до магістратури – серйозний крок. Для мене це було питання не стільки отримання диплому, скільки цілеспрямованості життя, знань та мотивації. Я чітко усвідомлювала, що настав саме той час, коли навчання вже не є примусовим процесом. Навчання розглядається як усвідомлений вибір того, які знання отримувати, чи варто витрачати на це час, і як потім використати їх на практиці.

Я отримала диплом бакалавра східних мов в інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка. Авжеж, я цим пишаюся, але що далі? Що мені робити? Де шукати роботу? За 4 роки я так і не змогла розкрити весь свій потенціал та задіяти креативне мислення. Мене не покидало відчуття, що я себе не реалізувала. Зрозумівши це, я почала шукати альтернативи. Хто шукає, той знайде! З усіх можливих варіантів я зупинилась на спеціальності “Бізнес-адміністрування”, і не пошкодувала! Не буду заглиблюватись у відчуття, що супроводжували мене під час вступу. Перейду до головного, адже мені є з чим порівнювати.

Перше, що мене вразило – імідж економічного факультету в цілому. Тут дійсно навчаються кращі з кращих! Кожен студент знає один одного, й інтерактив спілкування просто зашкалює. Людина може наполегливо навчатися, писати багато наукових статей, але при цьому вона не закривається в собі і не схожа на звичних “ботанів”. Провчившись на ЕФ лише півроку, я зрозуміла, що ЕФ – це окрема каста, окрема сім’я, де студенти надзвичайно легко йдуть на контакт та відкриті до нових знайомств та взаємної допомоги.

Друге – якість навчання. На цій спеціальності працюють висококваліфіковані викладачі, які мають не просто теоретичну базу, а й досвід та практичні навички. Кожна лекція – це не просто стандартна пара з викладом теоретичного матеріалу. Ми навчаємося на реальних бізнес-кейсах, обговорюємо стратегії та вирішуємо реальні управлінські задачі. Приємний бонус – півроку навчання за програмою подвійного диплому в одному з провідних Університетів Італії та викладання курсів англійською мовою.

І третє, напевно, найважливіше для тих, хто планує змінити спеціалізацію. Вступити на дану спеціальність можливо, навіть, якщо ти 4 роки навчався на іншому факультеті. Під час приймальної кампанії викладачі рекомендували книги та методичні матеріали, які допомогли мені скласти вступний іспит. Відповідали на усі запитання, що цікавили мене стосовно того, чи варто мені взагалі змінювати фах, і які в мене можуть бути перспективи. Друзі намагались мене застережити та питали, чи потрібні мені такі різкі зміни в житті. Я вирішила для себе, що не буду пливти за течією! І коли я обрала БА, я зрозуміла, що моє рішення було правильним. Саме на цій спеціальності я отримую ті знання та навички, які з впевненням буду використовувати в майбутньому.