Валерія ПАВЛЮК

Валерія Павлюк – Випускниця ОНП “Менеджмент організацій і адміністрування”  (2019-2021). Бакалавр філології і магістр менеджменту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

 

Навчаючись у школі, я мріяла бути журналісткою. Відтак подумала, що філогія буде хорошим варіантом майбутньої професії. Проте цей фах не став  практичним у моєму житті, на 4 курсі зрозуміла, що не буду продовжувати навчання у галузі філології. Водночас я встигла спробувати себе у багатьох речах, серед усього –  управління процесами та людьми здалося ще тією задачкою! Це якесь мистецтво і дуже потрібні навички. Мене також цікавило, чому товари змінюються в ціні, як будується бізнес і взагалі, як влаштований світ! Та найбільше я хотіла змінити те, як я мислю. Тому Економічний факультет, тому Менеджмент. Я проглянула дисципліни, порадилася з батьком. А він – підприємець. Наші думки зійшлися: це – актуально, це – практично.

Вересень. Ці незабутні відчуття, що знову навчання, і щось нове! Багато цікавих групових завдань, підготовка досліджень, яскраві презентації. Оперування фактами, порівняння економік різних країн, статистика. Креативні підходи менеджменту, елементи психології. Інновації у компаніях, як спілкуватися з іноземними бізнес-партнерами. Усе це дуже захопило мене і дійсно відгукнулося. Я була в захваті від викладачів, їх підтримки та віри в нас.

Навчаючись на освітніх магістерських програмах кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності, студенти мають можливість здобути професійну кваліфікацію “менеджер проектів”. Одразу знала, що хочу її отримати, відтак для першого проекту разом із командою ми доклали максимум зусиль. У результаті – замовник отримав робочий проект із бізнес-планом і розрахунками, а ми – свій перший досвід і конфліктні ситуації всередині команди.

Викладачі економічного факультету реалізують багато сучасних ініціатив. Я мала змогу представити свій проект у міжнародному конкурсі Big Idea Challengе від Британської ради. Це дало мені розуміння важливості моєї ідеї та, зрештою, куди рухатися далі. Дуже вдячна доценту  Ірині Миколаївні Горбась за підтримку та внесок у креативне розкриття наших ідей.

Теми для наукових робіт студенти можуть обрати або продумувати самостійно. Це важливо. З великим інтересом я писала наукові роботи та кваліфікаційну роботу магістра, дійсно. І ще з більшим задоволенням представляла результати та слухала доповіді інших студентів. Середовище факультету і кафедри підштовхує до розвитку.

В усьому, що робиш, слід ставити запитання “Для чого?”. Якщо відповідь вас надихає, то результат і всі дії варті того. Але слід аналізувати, об’єктивно – свої схильності і світ довкола. Навчання надихає, якщо скрізь шукати для себе щось цікаве і корисне. Кафедра менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності та Економічний факультет дають для цього усі можливості.

Та чи знаю я відповіді на свої попередні питання? Напевне, не можу сказати. Але знаю, де шукати. І на даний момент знаю, що цей фах я обрала вірно. Мислю більш широко, використовую здобуті знання у своїх творчих проектах.