Програма «Школа майбутніх міністрів» на економічному
На економічному факультеті в п’ятницю, 28 березня, завершився тижневий проєкт для учнів старших класів «Школа майбутніх міністрів». Це був унікальний досвід залучення школярів до освітньої програми, з метою дослідження економічних процесів, вивчення, як працює держава, та спроби стати творцем економічної політики. Протягом цілого тижня експерти міністерств, відомств та органів, що здійснюють економічну політику держави, та викладачі Економічного допомагали учасникам досягнути поставленої цілі.
Під час відкриття Школи 24 березня з вітальним словом виступили проректор з науково-педагогічної роботи КНУ імені Тараса Шевченка Тарас Компанець та декан економічного факультету Анжела Ігнатюк. У процесі знайомства з учасниками Школи відбувся цікавий інтерактив із заступницею декана Оксаною Коваленко, з метою допомогти адаптуватися дітям до нового оточення та зробити процес комунікації максимально комфортним.
Першу лекцію для майбутніх міністрів «Особливості формування економічної політики України» провів заступник голови Молодіжної ради при Міністерстві економіки України Олександр Явтушенко. Оскільки Молодіжна рада була створена з метою забезпечення участі молоді в економічних процесах і розвитку країни, то надзвичайно знаково, що перший виступ був саме від пана Олександра.
Протягом тижня проходили лекції з експертами на різну тематику. З державним уповноваженим Антимонопольного комітету України Сергієм Шершуном учасники Школи мали змогу поговорити про особливості антимонопольної політики України. Ця тема викликала високу зацікавленість та жваве обговорення з боку школярів.
Про співробітництво України з МВФ розповів головний спеціаліст відділу співробітництва з МВФ Департаменту міжнародних зв’язків та організаційно-аналітичної роботи Міністерства фінансів України Олександр Красільник. Під час лекції учасники школи дізналися умови та порядок надання кредитів МВФ Україні.
Керівник Відділу забезпечення діяльності Міністра (патронатної служби) Міністерства соціальної політики України Юлія Кокоячук представила екосистему соціальної політики, розповівши про структуру та функціонування ключових інституцій, поговорили про демографічну стратегію України, виплати та допомогу для вразливих груп населення, доглядові послуги та перспективи міжнародного співробітництва у сфері соціальної політики.
Під час наступної лекції Директор директорату розвитку цифрових навичок та цифровізації освіти Міністерства цифрової трансформації України Артем Платонов розповів учням, які цифрові технології вже сьогодні допомагають у державному управлінні та які можливості відкриває Дія.Бізнес для молоді у сфері цифрової економіки. Валерія Коваль, заступниця директора департаменту розвитку електронних послуг, розповіла про Міністерство цифрової трансформації України, його ключові ініціативи та вплив на розвиток цифрової інфраструктури країни. Окрему увагу спікерка присвятила питанню про карʼєрні можливості для молоді у Мінцифрі.
Заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук прочитав лекцію на тему «За лаштунками центрального банку: як НБУ дбає про цінність гривні та стабільність фінансової системи країни», під час якої учасники дізналися чому центральний банк є незалежним державним органом, як НБУ вдається тримати стабільним курс гривні під час війни в Україні та яким чином НБУ впливає на фінансову систему країни і взаємодіє з комерційними банками.
Лекторами для учасників Школи виступили також викладачі Економічного. Про державне регулювання економіки поговорили із завідувачкою кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки Аліною Ходжаян. Заступниця декана Оксана Коваленко розповіла учням про здійснення бюджетної політики України. У центрі підприємництва Дія.Бізнес I КНУ учасники разом із керівницею центру, доктором філософії Уляною Ситайло дізналися, як працює цифрова екосистема для підприємців. Отримані під час лекцій знання учасники Школи мали змогу застосувати на щоденних воркшопах, семінарах та бізнес-тренінгах, які організовували викладачі кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки.
До того ж, програма «Школа майбутніх міністрів» включала і різні екскурсії. Учасники мали змогу відвідати Червоний корпус Університету, де ректор Володимир Бугров розповів про історію нашого закладу, видатних випускників, а також учні побачили зали, де формувалися покоління лідерів. Школярі також відвідали виставку-експозицію «Гривня. Більше ніж гроші» у Національному центрі «Український дім», яку 28 березня презентував Національний банку України. Експозиція виставки розкрила багатогранну роль гривні як символу історії, культури та незалежності України.
Фінальним завданням для кожної команди учасників було розробити власну унікальну стратегію післявоєнного відновлення та модернізації економіки України. Пітчинг стратегій відбувся останнього дня проєкту. Всі команди були просто неймовірні, проявили максимум креативу та знань. Учасників було нагороджено та вручено сертифікати. Дякуємо всім і кожному, хто долучився до створення та проведення цього неймовірного проєкту. До нових зустрічей.