ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ З ЗАХИСТУ ЗВІТІВ З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ ЗДОБУВАЧАМИ ОПП «ЕКОНОМІКА ТА ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА» ОС «БАКАЛАВР»
27-го березня 2025 року відбулася підсумкова конференція, присвячена захисту звітів з виробничої практики здобувачами освіти 4-го року навчання ОС “Бакалавр” ОПП “Економіка та економічна політика” економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Виробнича практика відбувалася з 20 січня по 16 березня. Комісія у складі доктора економічних наук, професора Анатолія МАСЛОВА, кандидатів економічних наук, доцентів Ганни ЛОЗОВОЇ та Ксенії ЛОПУХ заслухала надані до захисту звіти. Під час проходження практики здобувачі освіти виконали наступні основні види робіт згідно з метою та завданнями даного виду практики: ознайомлення з організаційною структурою підприємства (установи), нормативно-правовими особливостями його функціонування, збір та аналітична обробка фактичного матеріалу його маркетингової діяльності, аналіз фінансово-економічних показників його діяльності, характеристика організації виробництва й управління підприємством, характеристика трудових ресурсів та управління персоналом на підприємстві, аналіз прогнозних показників діяльності підприємства, виконання різноманітних індивідуальних завдань тощо.
За результатами проходження практики згідно з робочою програмою та вимогами факультету студенти подали наступну звітну документацію: звіт про практику (в електронному вигляді за рішенням кафедри), щоденник практики (в додатках звіту), тематичний план і розподіл часу на вивчення окремих питань виробничої практики, характеристики керівників з бази практики та безпосередніх керівник з кафедри. Студенти під час практики продемонстрували всі свої свої знання та вміння, які вони здобули за чотири роки навчання на економічному факультеті. Багато з них отримали запрошення на роботу по завершенні навчання. Географія підприємст та установ, на яких студенти проходили практику, охоплює широкий спектр регіонів України: м. Київ та Київська область, м. Івано-Франківськ, Волинська, Житомирська, Кіровоградська та Херсонська області.
Перелік тематичних напрямів досліджень, проведених студентами під час практики досить широкий: Фінансова стійкість підприємства та рекомендації щодо підвищення її ефективності; Аналіз основних груп порушень щодо захисту економічної конкуренції в Україні; Роль інтелектуальної власності у розвитку міжнародної торгівлі: перспективи для України; Сучасні тенденції розвитку спортивного менеджменту в умовах глобалізації; Діджитал трансформація спортивної індустрії ТОВ «Ліга футбол»; Аналіз діяльності ТОВ «ГРАНТ ТОРНТОН» у сфері податкового консалтингу; Аналіз впливу організаційної структури відділення банку на сервісні процеси; Інноваційні рішення модернізації агропромислового комплексу; Аналіз ліквідності та платоспроможності АТ «КБ Глобус»; Аналіз послуг фізичним особам АТ «БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ»; Аналіз банківських інновацій у роботі з клієнтами; Державне регулювання діяльності комерційних банків; Збутова діяльність АТ «АРСАНІЯ» та її реорганізація в умовах воєнного стану; Аналіз рівня інноваційної активності в Україні за даними державної організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій»; Міжнародні програми підтримки трансферу технологій: аналіз, результати та перспектики для України; Роль АТ «Ошадбанк» у формуванні інвестиційного капіталу; Вплив глобальних біфуркацій на діяльність ТОВ «Феєрія мандрів»; Особливості оцінки маркетингової діяльності підприємства в умовах висококонкурентного середовища; Актуальні програми підтримки комерціалізації НДДКР в Україні; Комплексне дослідження діяльності ТОВ «Спецмонобуд».
Під час захисту звітів здобувачі освіти поділилися позитивними враженнями про отриманий новий досвід під час проходження практики.
Члени комісії високо оцінили звіти з виробничої практики – 16 “відмінно” та 4 “добре”, що є свідченням підтвердження високого рівня професіоналізму випускників ОС “Бакалавр” ОПП “Економіка та економічна політика” як зрілих фахівців економістів, готових високопрофесійно працювати в будь якій галузі господарства і в будь якому підприємстві чи установі реального сектору економіки.
Особливо комісією були відмічені студенти Андрусик Олександра, Басич Валерія, Засименко Ольга, Мурга Ольга, Панова Лоренца Ізабелла та Романюк Павло за сумлінне проходження практики, високий рівень виконання поставлених завдань і представлення звіту на високому науковому та практичному рівні.
Підростає гідна зміна економістів практиків!