ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ. ЗАХИСТ ЗВІТІВ З НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ПРАКТИКИ здобувачами ОНП “Економіка та економічна політика” ОС «Магістр»
18-го березня 2025 року відбулася підсумкова конференція, присвячена захисту звітів з науково-дослідної практики здобувачами освіти 2-го року навчання ОС “Магістр” ОНП “Економіка та економічна політика” економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Науково-дослідна практика відбувалася з 10 лютого по 9 березня.
Комісія у складі докторів економічних наук, професорів Аліни ХОДЖАЯН, Валерія ОСЕЦЬКОГО та Анатолія МАСЛОВА заслухала надані до захисту звіти.
Під час проходження практики здобувачі освіти виконали наступні основні види робіт: ознайомлення з вітчизняними та іноземними науковими та іншими джерелами літератури за обраним напрямом дослідження; обробка практичного інформаційного матеріалу; підготовка тез для виступу на наукових конференціях за обраним напрямом, з обов’язковим оприлюдненням на наукової конференції; написання оглядових наукових статей та рецензії на наукову статтю по проблемі своїх наукових інтересів; написання відгуку на автореферат (анотацію/реферат) дисертації; переклад іншомовної наукової статті; уточнення теми і структури випускної кваліфікаційної роботи магістра; розробка і надання рекомендацій до державних органів влади та управління тощо.
За результатами проходження практики згідно з робочою програмою та вимогами факультету студенти подали наступну звітну документацію: індивідуальний графік проходження практики; бібліографічний опис джерел; відгук на автореферат дисертації за тематикою дипломного дослідження; тексти тез та оглядової статті; розробка вступу, уточнення теми та структури випускної кваліфікаційної роботи магістра; індивідуальне завдання, інші обов’язкові документи.
Студенти-практиканти під час практики продемонстрували свої навички дослідників-науковців, вміння пошуку та використання необхідної наукової і нормативно-пракової літератури, застосовувати набутий методологічний інструментарій для дослідження та вирішення складних теоретичних проблем і завдань відповідно до сфери своїх наукових інтересів.
Тематичні напрями досліджень студентів представлені досить широко: «Міграція та міграційна політника в умовах глобалізації», «Інвестиційна політика повоєнної України», «Особливості формування державної економічної політики в повоєнному періоді», «Монетарна політика економічного зростання», «Розвиток ринку інформаційних технологій в Україні та світі», «Взаємодія економічних політик у макроекономічній стабілізації національної економіки», «Економічні виклики українського бізнесу у воєнний період», «Психоемоційні чинники поведінки економічних суб’єктів».
За результатами практики студентами було підготовлено 8 тез наукових доповідей, які будуть представлені на XХІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Шевченківська весна 2025. Економіка України 2025: нові вектори розвитку в умовах глобальних трансформацій», що відбудеться 26-28 березня 2025 року. Підготовлено 8 оглядових наукових статей, дві з яких опубліковані, дві – вийдуть друком найближчими днями у березні, ще одна стаття прийнята до друку, по решті статей автори усувають зауваження і готують до друку.
Під час захисту звітів здобувачі освіти поділилися своїми враженнями про глибоке занурення у наукову проблематику в ролі науковців-дослідників.
Члени комісії високо оцінили звіти з науково-дослідної практики – 6 “відмінно” та 2 “добре”, що свідчить про те, що за час навчання в магістратурі здобувачі освіти ОС “Магістр” оволоділи ефективними методами наукового пошуку та методологією і методикою наукових досліджень по досить широкій тематиці економічної теорії та економічної політики. Все це є гарантією успішного завершення написання і захисту випускної кваліфікаційної роботи магістра та отримання ступеня вищої освіти “Магістр”, а також присвоєння кваліфікації і ступеня “Магістр економіки”.
Особливо комісією були відмічені студенти Пецюрківська Софія, Обухов Ілля, Пашнюк Олександр, Сосновська Марія та Економова Юлія, які показали кращі результати.
Підростає гідна зміна молодих науковців економістів-теоретиків!