Головна / Новини факультету / Засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при Торгово-промисловій палаті України у формі круглого столу в змішаному форматі на тему: «Можливості запровадження блокчейну в бізнесі»

Засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при Торгово-промисловій палаті України у формі круглого столу в змішаному форматі на тему: «Можливості запровадження блокчейну в бізнесі»

Можливості запровадження блокчейну в бізнесі

20  грудня 2024 року відбулось чергове засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при Торгово-промисловій палаті України у формі круглого столу в змішаному форматі на тему: «Можливості запровадження блокчейну в бізнесі» під головуванням голови Комітету, першого віце-президента, генерального директора Спілки В.М.Биковця.

Мета проведення: ознайомлення з актуальними питаннями використання блокчейну суб’єктами малого та середнього бізнесу України. Учасниками засідання були члени Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України, лідери всеукраїнських та регіональних об`єднань підприємців і роботодавців, керівники підприємств, установ, організацій, підприємці, науковці, фахівці аналітичних центрів, представники ЗМІ. З доповіддю «Можливості використання блокчейну суб’єктами малого та середнього бізнесу України» виступив президент Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, професор кафедри економіки підприємства Юрій ЄХАНУРОВ.

В роботі круглого столу взяв участь та виступив в дискусії доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, член Ради Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, професор кафедри фінансів ЗАХАРІЙ ВАРНАЛІЙ, який зазначив, що блокчейн є однією з найбільш інноваційних перспективних технологій на сьогоднішній день, яка змінює світ. Головними перевагами блокчейну є децентралізація, швидкість та ефективність обміну даними між учасниками мережі тощо. Але, це моя особиста позиція, абсолютизація будь-чого, або будь-кого, також небезпечна, як й його недооцінка. Мова йде про нові глобалізаційні процеси як то: діджиталізація, штучний інтелект, блокчейн тощо. Без сумніву – це об’єктивні прогресивні явища ХХІ століття, які є безсумнівним досягненням людства. Але це не лише нові досягнення, а й нові виклики та загрози. Саме в цьому контексті треба говорити і про недоліки блокчейну, про ризики, реальні та потенційні загрози. Основними недоліками блокчейну є: проблеми з масштабуванням, а самеблокчейн має обмежену швидкість та місткість обробки транзакцій, що стає проблемою при збільшені кількості користувачів мережі, також проблеми щодо високої складності математичних операцій і хешування та вимог великих обчислювальних ресурсів тощо. Не менш важливим недоліком блокчейну є ризики втрати доступу до гаманця, зокрема, у випадках втрати ключів доступу до гаманця, користувачі можуть втратити доступ до своїх криптовалют тощо. Все це вимагає подальшого розвитку актуальних питань щодо безпекології, у тому числі і у сфері блокчейну, як захисту інтересів користувачів від реальних та потенційних загроз.