Головна /
Кафедра Фінансів / НОВА ПАРАДИГМА ЕКОНОМІЧНОЇ ОСВІТИ У КОНТЕКСТІ ІННОВАЦІЙНОЇ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНОЇ ОСВІТИ
НОВА ПАРАДИГМА ЕКОНОМІЧНОЇ ОСВІТИ У КОНТЕКСТІ ІННОВАЦІЙНОЇ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНОЇ ОСВІТИ
27 листопада 2024 року в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова у змішаному форматі відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція «Нова парадигма економічної освіти у контексті інноваційної моделі розвитку вітчизняної освіти», організатором якої виступила кафедра економіки та підприємництва Навчально-наукового інституту публічного управління та адміністрування.
На конференції було обговорено наступні питання: економічна теорія як наука і навчальний предмет; методологічні проблеми і перспективи розвитку економічної науки; нова парадигма економічної освіти; економіка та економічна освіта в УДУ імені Михайла Драгоманова: історія та сучасність; феномен підприємницького університету; проблеми функціонування бізнесу в умовах війни; суть, функції та перспективи повоєнного відновлення економіки України; підприємництво в Україні: проблеми та перспективи; заробітна плата та форми економічної мотивації науково-педагогічних працівників ЗВО.
Вступними промовами конференцію відкрили Віталій СТАШУК – директор Навчально-наукового інституту публічного управління та адміністрування університету та Олег ПАДАЛКА – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, заслужений працівник освіти України, завідувач кафедри економіки та підприємництва університету.
В роботі конференції взяв участь доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, заступник голови Наукової ради Міністерства фінансів України, професор кафедри фінансів Захарій ВАРНАЛІЙ, який відкрив пленарне засідання конференції доповіддю на тему «Інституційно-кадрове забезпечення економічної безпеки України в умовах війни та повоєнної відбудови». В доповіді було зазначено, що важливе значення щодо забезпечення системи економічної безпеки України, особливо в умовах війни та повоєнний час, є процес її інституціоналізації. Під інституціональними основами забезпечення економічної безпеки держави слід розуміти сукупність інститутів, установ та організаційно-правових норм і правил, законів та процедур, що в сукупності цілеспрямовано формують інституційний механізм економічної політики, який є дієвим інструментом у системі державного регулювання та позитивно впливає на фінансово-економічні процеси, які забезпечують впровадження економічної політики щодо захисту економічних інтересів України. Доповідач виділив та розкрив основні складові інституційного забезпечення економічної безпеки України, зокрема, інституційно-правове та інституційно-організаційне забезпечення. Особливу увагу було приділено інституційно-кадровому забезпеченню економічної безпеки України як системи забезпечення економічної системи, необхідним кадровим контингентом (висококваліфікованими науковими кадрами та фахівцями), а також інформацією про них, впровадження науково обґрунтованих методів добору, навчання, виховання, стимулювання кадрів, надання їм правового захисту та відповідного статусу. Детально з конкретними прикладами було проаналізовано стан, проблеми та перспективи системи підготовки наукових кадрів з економічної безпеки та системи підготовки фахівців з фінансово-економічної та національної безпеки в Україні.