Головна / Кафедра Фінансів / Міжнародна науково-практична конференція «Трансформації фіскальної політики в умовах євроінтеграції»

Міжнародна науково-практична конференція «Трансформації фіскальної політики в умовах євроінтеграції»

22 листопада 2024 році у змішаному форматі у Державному податковому університеті відбулася XV Міжнародна науково-практична конференція «Трансформації фіскальної політики в умовах євроінтеграції».

Основна мета заходу – забезпечення ефективної комунікації між фахівцями-практиками та науковцями у сфері публічних фінансів, податкової та митної справи, а також консолідоване визначення пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку українського суспільства в умовах євроінтеграції під час воєнного стану та повоєнної відбудови.

З вітальними словами до учасників події звернулися: в. о. ректора ДПУ Дмитро СЕРЕБРЯНСЬКИЙ; голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило ГЕТЬМАНЦЕВ; заступник міністра фінансів України Олександр КАВА; ректор WSG University, професор WSG др. Марек ХАМОТ.

Під час панельних дискусій учасники розглянули низку актуальних тем, що відображають сучасні виклики та перспективи в галузі фінансів та оподаткування, зокрема:

  • Сучасні виклики та тенденції розвитку обліку та оподаткування в контексті євроінтеграційних процесів.
  • Е-трансформація фінансової політики держави, що набуває дедалі більшого значення в умовах цифровізації.
  • Економічна безпека в умовах повномасштабної війни, досліджуючи стратегії маневрування в умовах високої невизначеності.
  • Правове регулювання фіскальної політики в контексті євроінтеграції, обговорюючи необхідність адаптації до нових вимог.
  • Пріоритетні напрями забезпечення митної безпеки та спрощення процедур міжнародної торгівлі, що є ключовими для економічного розвитку.
  • Соціогуманітарні детермінанти сучасної фіскальної політики на шляху до євроінтеграції, що підкреслюють важливість соціальних аспектів у формуванні політики.

В роботі конференції взяв участь доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, заступник голови Наукової ради Міністерства фінансів України, професор кафедри фінансів Захарій ВАРНАЛІЙ, який виступив на пленарному засіданні з доповіддю «Інституційні засади економічної безпеки України в добу повномасштабної війни та повоєнної відбудови». Зокрема, було зазначено, що в умовах повномасштабної війни, як і в період повоєнної відбудови питання забезпечення національної безпеки України особливо економічної безпеки набуває нової актуальності як для науки, так і для практики. Надзвичайно гостро ця проблема актуалізується в рамках набуття Україною статусу кандидата у члени ЄС та виконання нашою країною взятих на себе міжнародно-правових зобов’язань у сфері забезпечення впровадження соціально-економічних і безпекових стандартів та вимог. Зазначена тема набуває актуальності також у зв’язку з необхідністю подальшого розвитку економічної безпекології, з метою розв’язання окремих проблемних теоретичних та практичних питань щодо особливостей забезпечення економічної безпеки України в умовах російської агресії та повоєнної доби. В доповіді було розкрито основні загрози критичного стану економічної безпеки України; інституційні засади забезпечення економічної безпеки, а саме: інституційно-правові, інституційно-організаційні та інституційно-кадрові. Особливу увагу було приділено питанням системи підготовки наукових кадрів та висококваліфікованих фахівців з економічної та фінансової безпеки України.