Головна /
Кафедра Фінансів / Засідання консультативно-наукової ради Рахункової палати з питань імплементації стандартів INTOSAI
Засідання консультативно-наукової ради Рахункової палати з питань імплементації стандартів INTOSAI
26 вересня 2024 року в залі засідань Президії Національної академії наук України відбулось перше засідання консультативно-наукової ради Рахункової палати, яке було присвячено розгляду питань імплементації міжнародних стандартів INTOSAI та стандартизації термінології.
Відкрив засідання Олег Рафальський, віцепрезидент НАН України, голова ради. Виступили голова Рахункової палати Ольга Піщанська, т.в.о. секретаря Рахункової палати – керівника апарату Василь Невідомий, заступник голови ради, член-кореспондент НАНУ, завідувач кафедри фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ігор Лютий, члени ради, академіки НАН України Валерій Геєць та Тетяна Єфіменко, інші. В засіданні ради прийняли участь ректори та інші представники провідних закладів освіти України.
Кафедру фінансів на засіданні представляли сертифікований аудитор, доцент кафедри фінансів Євгенія Носова та сертифікований аудитор, член Ради Аудиторської палати України, голова Науково-методичної ради Аудиторської палати України, доцент кафедри фінансів Микола Романюк.
Ольга Піщанська наголосила на важливості відновлення співпраці з науковою спільнотою в контексті розширення повноважень Рахункової палати України. Василь Невідомий зазначив, що засідання Ради є імпульсом для подальшого розвитку європейського вектора як Рахункової палати, так і усієї системи зовнішнього фінансового контролю аудиту в цілому. Валерій Геєць наголосив на важливості визначення понятійно-категорійного апарату та зауважив, що робота над цим питанням закладає фундамент сфери аудиту. Ігор Лютий зазначив, що заходи щодо зміни повноважень РПУ та підходів до її функціонування через імплементацію стандартів INTOSAI дозволяють підвищити якість та прозорість ВОА за контролем щодо використання бюджетних коштів, що є особливо важливим в умовах значного дефіциту державного бюджету. Наголосив, що цей процес є важливим кроком до формування системи публічних фінансів в Україні та загальнодержавних комплексних системних змін на шляху до Євроінтеграційних процесів. Тетяна Єфіменко наголосила на необхідності посилення ролі РПУ в контролі за використанням коштів державного бюджету.
За підсумками засідання було ухвалено План роботи консультативно-наукової ради Рахункової палати на 2024-2025 роки та прийнято рішення про створення тимчасових комісій, завданням яких є проведення наукової експертизи та надання рекомендацій щодо заходів зовнішнього фінансового контролю в контексті імплементації стандартів, посилення ролі ВОА з позицій контролю за цільовим характером та ефективністю використання коштів державного бюджету та фінансовою допомогою країн-партнерів. Дані зміни є кроком до формування системи публічних фінансів та інтеграції України до європейського простору.