Вперше модуль Жана Моне на економічному факультеті

Команда кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту у складі Наталії Приказюк, Антоніни Шолойко, Тетяни Моташко, Марії Балицької під керівництвом Наталії Версаль виграла грант на реалізацію 3-річного проєкту «ЄС для розвитку цифрової, екологічної та фінансової обізнаності громадян (EU for people`s digital, eco and financial awareness (EU4DEFA))».

Лише 35 проєктів з 578 заявок змогли вибороти грант на реалізацію в рамках Jean Monnet Actions – Erasmus+. EU4DEFA спрямований на усунення критичних прогалин у розумінні та впровадженні політики ЄС в Україні, зосереджуючись на таких сферах, як цифровізація, Зелений курс та фінансова обізнаність.

Ініціатива складається з трьох основних компонентів: організація осінніх та літніх онлайн-шкіл, проведення семінарів з питань ефективності політики ЄС, розширення наукових досліджень через публікації у відкритому доступі.

Поширення знань через осінні та літні школи має на меті підвищити обізнаність про політику ЄС у трьох ключових сферах: цифровізація, Зелений курс та фінансова обізнаність. Осіння та літня онлайн-школи триватимуть п’ять днів кожна. Викладачами школи буде робоча група науковців з великим досвідом у сфері практик країн ЄС у сфері цифровізації (д.е.н., професор Наталія Версаль та к.е.н., доцент Марія Балицька), Зеленого курсу (д.е.н., професор Антоніна Шолойко та д.е.н., професор Наталія Версаль) та фінансової обізнаності (д.е.н., професор Наталія Приказюк та к.е.н., доцент Тетяна Моташко), а також запрошені спікери з органів державної влади та інші стейкхолдери. Цільова аудиторія: учні, студенти та викладачі.

В межах проведення семінарів з питань ефективності політики ЄС для сприяння дискусіям щодо імплементації політик ЄС в Україні плануються щопіврічні дводенні онлайн-семінари навесні та восени, загальною тривалістю 16 і 15 годин відповідно. Модераторами будуть представники робочої групи, а також залучатимуться запрошені спікери. Цільова аудиторія: студенти університетів та широка громадськість.

Розширення наукових досліджень з цифровізації, Зеленого курсу та фінансової обізнаності сприятиме поглибленню академічних знань шляхом підготовки публікацій у відкритому доступі, орієнтованих на дослідників та практиків. Проєкт унікальним чином поєднує залучення громадськості, політичні дискусії та наукові дослідження для подолання існуючих прогалин у розумінні та впровадженні політик ЄС в Україні.