ДОСЛІДНИЦЬКА СЕКЦІЯ КАФЕДРИ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ, МАКРО- І МІКРОЕКОНОМІКИ «ПАРАДИГМАЛЬНІ ЗРУШЕННЯ В ЕКОНОМІЧНІЙ ТЕОРІЇ У ХХІ СТОЛІТТІ»
22 травня 2024 року відбулося засідання дослідницької секції «Парадигмальні зрушення в економічній теорії у ХХІ столітті», що була організована кафедрою економічної теорії, макро- і мікроекономіки у рамках Міжнародного економічного форуму EFBM’2024. Цього року ця подія є особливою, оскільки присвячена 190-річчю Київського національного університету імені Тараса Шевченка та 90-річчю створення економічного факультету.
Незважаючи на складну ситуацію і виклики війни, до участі у роботі секції долучилися 64 учасники з України, Італії, Франції та Канади, серед яких були представники українських та іноземних університетів, Національної академії наук України, Національного інституту стратегічних досліджень, Міністерства економіки України.
З вітальним словом до учасників дослідницької секції звернулась д.е.н., професорка Аліна Ходжаян, завідувачка кафедри економічної теорії , макро- і мікроекономіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ключовими спікерами дослідницької секції були Андрій Гриценко, академік НАН України, д.е.н., професор (ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»), який виступив з доповіддю «Національно укорінений розвиток у новій економічній парадигмі та практиці»; Наталя Горшкова, директорка Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства економіки України, яка виступила з темою «Розвиток економіки України в умовах повномасштабної війни: основні виклики, тенденції, рушії та перспективи»; цікавим і актуальним був виступ Ярослава Жаліла, д.е.н., с.н.с, заступника директора Національного інституту стратегічних досліджень, на тему «Особливості архітектоніки національної економіки в умовах довготривалої війни»; про новітні тенденції у розвитку макроекономічної науки говорила Ірина Радіонова, д.е.н., професорка КНЕУ імені Вадима Гетьмана (тема виступу «Поведінкова макроекономіка як теоретичний інструментарій пояснення економічної невизначеності»); Антоніо Магліуло, професор Флорентійського університету (Італія), у своїй презентації «Європа завтра» акцентував увагу на історії, сучасності та майбутньому розвиткові Європейського Союзу. Виступи інших учасників були присвячені таким актуальним проблемам економічної теорії, історії та практики як повоєнне економічне відновлення (проф. Антон Філіпенко), креативна економіка (проф. Юрій Бажал), сучасні дослідження у галузі теорії грошей (проф. Ніколай Нєновскі), інноваційний розвиток західних регіонів України під час війни (проф. Маріанна Кічурчак), пошук ціннісних орієнтирів інституційної модернізації економіки України (доц. Тетяна Артьомова) та інш. Ці та інші теми викликали жваві дискусії та обговорення серед учасників секції (проф. Олена Нестеренко, проф. Тетяна Гайдай, проф. Анатолій Маслов, проф. Валерій Осецький, доц. Ілля Назаров, доц. Ксенія Лопух, доц. Олена Красота, доц. Ганна Лозова, доц. Наталя Томчук-Пономаренко та інш.), і низка питань до кожної доповіді свідчили про інтерес учасників до висвітлених проблем.
З доповідями спікерів та виступами учасників (Програма) можна ознайомитися детальніше в електронній збірці матеріалів дослідницької секції «Парадигмальні зрушення в економічній теорії ХХІ ст.», що опублікована на офіційній сторінці Міжнародного економічного форуму.
Ми щиро радіємо і вдячні нашим шанованим учасникам та учасницям за участь у роботі дослідницької секції у такий складний для нашої країни час. Науковий обмін, професійне спілкування та дискусії серед фахівців економістів-дослідників, науковців та практиків стали важливим фактором взаємопідтримки та координації зусиль у подальшому спільному пошуку шляхів розв’язання нагальних науково-практичних проблем післявоєнного відновлення та економічного зростання України.