Головна / Кафедра Фінансів / Наукові проблеми господарювання на макро-, мезо- та мікроекономічному рівнях

Наукові проблеми господарювання на макро-, мезо- та мікроекономічному рівнях

25-26 квітня 2024 року в очно-дистанційному форматі на базі Одеського національного економічного університету відбулася XХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Наукові проблеми господарювання на макро-, мезо- та мікроекономічному рівнях».

Вступною доповіддю конференцію відкрив Анатолій КОВАЛЬОВ,  доктор економічних наук, професор, ректор університету.

В конференції взяв участь та виступив доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, заступник голови Наукової ради Міністерства фінансів України, член Організаційного комітету конференції, професор кафедри фінансів КНУ імені Тараса Шевченка Захарій Варналій. Він привітав учасників конференції та виступив з доповіддю «Вплив соціальної безпеки людини на конкурентоспроможність підприємства в умовах військової агресії», яку підготовлено спільно з кандидатом економічних наук, доцентом кафедри економіки підприємства Оксаною МИКИТЮК в межах виконання проєкту НФД України «Нові геостратегічні загрози соціальній безпеці людини в умовах гібридної війни та шляхи їх запобігання» № 2021.01/0239.

Під час доповіді було зазначено, що сьогодні важливість соціальної безпеки людини обумовлена різноманітними чинниками, які роблять її більш вразливою перед різними загрозами. Основними загрозами соціальній безпеці людини в Україні на сучасному етапі є: російська збройна агресія, економічної кризи та значне зростання безробіття, економічні проблеми, екологічні проблеми, ризики кібератак на критичну інфраструктуру та державні установи тощо. Виділено також основні інструменти, що сприяють забезпеченню соціальної безпеки людини, а саме: державна політика, яка включає системи соціального захисту, законодавство та міжнародне співробітництво; громадянське суспільство, що відіграє важливу роль через діяльність неурядових організацій та волонтерських груп; бізнес, оскільки він забезпечує соціальну безпеку через створення безпечних умов праці, гідної оплати праці, відпусток, медичного страхування, пенсійного забезпечення та інших бенефітів. У виступі зроблено акцент на тому, що підприємства як активні представники бізнес середовища є важливими учасниками системи соціальної безпеки людини і отримують свої переваги від формування потужної системи соціальної підтримки працівників в межах своєї установи, а з іншого боку – система соціальної безпеки людини на підприємстві прямо впливає на конкурентоспроможність підприємства. У той же час, соціальна безпека на рівні бізнесу – це внесок у добробут суспільства та загальну стійкість, що наближає нас до Перемоги.