Головна / Кафедра Фінансів / Умови економічного зростання в Україні

Умови економічного зростання в Україні

25 квітня 2024 року на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі у змішаному форматі відбулася ХVІІ Міжнародна науково-практична конференція «Умови економічного зростання в країнах з ринковою економікою». Організатором конференції виступив факультет фінансово-економічної і професійної освіти Університету. В конференції взчли участь більше 200 учасників – представників наукових шкіл Болгарії, Латвії, Литви, Молдови, Польщі та України.

Вступною промовою конференцію відкрив Віталій КОЦУР, доктор історичних наук, професор, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

В конференції взяв участь та виступив доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, заступник голови Наукової ради Міністерства фінансів України, член Програмного комітету конференції, професор кафедри фінансів КНУ імені Тараса Шевченка Захарій Варналій. Він привітав учасників конференції та виступив з доповіддю «Креативні форми реалізації системи соціальної безпеки працівників сучасних підприємств», яку підготовлено в межах виконання проєкту НФД України «Нові геостратегічні загрози соціальній безпеці людини в умовах гібридної війни та шляхи їх запобігання» № 2021.01/0239. В доповіді було зазначено, що у сучасному світі, де конкуренція на ринку праці постійно загострюється, важливою постає проблема забезпечення соціальної безпеки працівників, адже виклики військового часу порушують питання не лише економічної та фінансової безпеки бізнесу, а й соціальної безпеки кожного найманого працівника. Побудова системи соціальної безпеки на підприємстві має важливе значення не лише з моральних міркувань, але й з точки зору забезпечення стабільності та успішності в його діяльності. Спираючись на світовий досвід вітчизняному бізнесу, в умовах військової агресії надважливо створювати дієву систему соціальної безпеки для власних працівників з метою подальшого поступального розвитку всього підприємства. Креативність у формуванні системи соціальної безпеки на підприємстві може виявлятися у різних способах, спрямованих на розробку новаторських та ефективних рішень для підтримки працівників, зокрема мова йде про впровадження: гнучких соціальних пакетів для працівників, які згодні взяти участь у програмі релокації; гнучкого графіку роботи, який дозволяє працівникам самостійно вибирати час роботи з урахуванням їхніх потреб та можливостей; програм корпоративного благополуччя, які включають в себе не лише медичне страхування та відпустки, а й можливості для розвитку та самореалізації працівників, наприклад, курси навчання або підтримку участі в культурних заходах тощо. Було підкреслено, що в період воєнних дій, важливою стає роль креативності у впровадженні нових стратегій, технологій та соціальних ініціатив для забезпечення соціальної безпеки працівника на підприємствах. Активний та креативний підхід може допомогти підприємствам пройти через труднощі та відновитися в умовах повоєнного відновлення економіки України.