Головна / Дія.Бізнес, Новини факультету / Другий етап навчання за освітньо-грантовою програмою «Початок» в центрі Дія.Бізнес у КНУ

Другий етап навчання за освітньо-грантовою програмою «Початок» в центрі Дія.Бізнес у КНУ

З 17 січня до 26 лютого 2024 року в центрі Дія.Бізнес у КНУ 42 учасниці проходили офлайн-навчання в межах другого етапу освітньо-грантової програми «Початок» — унікальній ініціативі, спрямованій на підтримку та розвиток жіночого підприємництва! 

Протягом усієї програми учасниці отримали повний спектр підтримки — освітню, фінансову, менторську та ментальну, щоб розвивати свої бізнес-навички та розпочати або розвивати власну справу.

Учасниці дізналися про методи й інструменти управління бізнесом, ефективний маркетинг і брендинг, управління фінансами, розуміння юридичних та регуляторних вимог і релокацію бізнесу. А також вони отримали менторську підтримку від експертів, які мають значний досвід у сфері підприємництва, маркетингу, фінансів та інших бізнес-дисциплін, та психолога.

 

Протягом навчання підприємиці відвідали 5 лекцій, серед яких:

 1. «Управління бізнесом» із Каріною Дубініною – засновницею мережі салонів краси BACKSTAGE BEAUTY&REFRESH та міжнародного Ed -Tech б’юті-стартапу ST LOUIS BEAUTY&ARTS ACADEMY.
 2. «Все про дослідження ринку, маркетинг, ціноутворення, вихід на міжнародні ринки» із Андрієм Длігачем – засновником Advanter Group та міжнародної бізнес-спільноти Board, головою Ради Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України.
 3. «Брендинг та продукт, соцмережі» із Володимиром Соболевим – маркетинг-директором у «Ковальська», випускником Стенфордської школи бізнесу, працював із брендами «ПриватБанк», «ПриватМаркет», English Home, VARUS та інші.
 4. «Управління фінансами» із Антоном Шуликом – співзасновником платформи фінансистів ex-GM Uber Eats Ukraine, членом ради директорів ORAP GmbH (DE), сертифікованим фінансистом по програмі ACCA (UK).
 5. «Пітчинг» із Олександром Зайомою – викладачем ораторської майстерності та спічрайтером, який має 16 років викладацького досвіду.

 

Але центр Дія.Бізнес у КНУ не обмежився лише обов’язковими модулями! Наприкінці програми Оксана Борисюк провела для підприємиць додаткову лекцію з теми «Релокація. Юридичні та податкові аспекти організації бізнесу». Оксана – засновниця компанії ANTE CONSULTING GROUP, щомісячно на її бухгалтерському супроводі +120 компаній. А ще учасниці дізналися основи переговорів та вирішення й уникнення конфліктів із менторами Мариною Саєнко, керуючою партнеркою Адвокатського об’єднання «ЗАКОН ПЕРЕМОГИ», співзасновницею та Головою Правління ГО «ПРАВОСВІДОМІ», та Юною Потьомкіною, керівницею практики Альтернативного вирішення спорів (ADR) компанії Asters, з понад 15 роками досвіду в юридичній сфері та на державній службі.

 

Менторську підтримку протягом програми надали професіонали з різних сфер:

 • Людмила Осколкова – експертка зі стратегічного маркетингу і комунікацій, має 20 років практичного досвіду, з яких 8 років керує власною агенцією.
 • Дмитро Олійник – голова правління БО «МБФ «Українська родина», засновник організації «Ініціативне покоління».
 • Костянтин Соловйов – експерт з комунікацій, власник маркетинг-агенції, має 10+ років досвіду в маркетингу.
 • Олена Редько – засновниця першого в Україні бренду лайфстайл канцелярії Olena Redko™, в бізнесі більше 14 років.

 

Бути підприємцем під час війни — непросто і відповідально. Будь-кому може бути важко перейти з статусу найманого працівника до «сама собі бос». Саме тому освітньо-грантової програма «Початок» передбачила і психологічні сесії. На базі центру Дія.Бізнес у КНУ підтримку учасницям надала Вікторія Железова – психологиня, яка працює в когнітивно-поведінковому методі, EMDR-терапевтка, волонтерка на платформі «Розкажи мені» та в багатьох чат-ботах України.

Протягом програми 200 учасниць із усіх центрів Дія.Бізнес залучили до $3 000 фінансової підтримки. Ще дві фіналістки із усіх центрів Дія.Бізнес додатково отримали до $5 000 за представлення своїх бізнес-проєктів на Grand Pitch Day у Києві. 

Для відбору цих 2 фіналісток відбулися проміжні Pitch Days у центрах Дія.Бізнес, для того, щоб із всіх учасниць обрати лише 10, які представлять свій проєкт на Grand Pitch Day у Києві.  

Тож, 20 найкращих учасниць центру представили свої бізнес-ідеї 21 лютого. Презентації судилися за 5 критеріями — візія, бізнес-проєкт, реалістичність, конкурентні переваги, фінансова стратегія. Від центру Дія.Бізнес у КНУ шанс позмагатися за додаткове стимулювання в $5 000 здобула Олена Меленчук-Буєвич із ідеєю Game-Book Space — закладом лайтово-активних розваг та інтелектуального дозвілля для сімей. 

 

Відео про проміжний Pitch Day на базі центру Дія.Бізнес у КНУ: https://www.instagram.com/reel/C3zg82ft-L1/?igsh=ZnRlM3Z6YmtnNjk5

 

Усі проєкти учасниць виглядають неймовірно перспективними, тому судді виконали величезну роботу, серед них:

 • Ілля Новіков — експерт та консультант з питань управління і розвитку з понад 10-річним досвідом. 
 • Ганна Мамаєва — власниця бухгалтерської агенції з понад 15-річним досвідом роботи.
 • Ірина Береснєва — генеральна директорка ТОВ «ТОЛК УКРАЇНА».

Освітньо-грантову програму «Початок» утілила мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту за підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та Уряду Японії.