Головна / Кафедра Фінансів, Новини факультету / ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ НАУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ЛЮДИНИ В УМОВАХ ВІЙНИ

ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ НАУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ЛЮДИНИ В УМОВАХ ВІЙНИ

17 листопада 2023 року на економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка у змішаному форматі відбувся круглий стіл на тему «Проблеми та перспективи наукового дослідження соціальної безпеки людини в умовах війни», який проходив в рамках виконання проєкту НФД України «Нові геостратегічні загрози соціальній безпеці людини в умовах гібридної війни та шляхи їх запобігання» №2021.01/0239 за конкурсом «Наука для безпеки і сталого розвитку України».

Вступною промовою круглий стіл відкрили Людмила АНІСІМОВА – кандидат фізико-математичних наук,  доцент, заступниця декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва економічного факультету та Ігор ЛЮТИЙ – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри фінансів. У своїх промовах вони привітали учасників круглого столу з Міжнародним днем студента, а також зазначили, що круглий стіл проходить в період Марафону Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Об’єднані наукою» 2023, який присвячено до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку і триває з 14 по 24 листопада 2023 року. Підкреслили актуальність а нагальність проєктної науково-дослідної роботи, яка особливо актуальна в умовах війни та повоєнне відновлення.

З провідною доповіддю на тему: «Актуалітети соціальної безпеки людини в умовах війни» виступив доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри фінансів, науковий керівник проекту Захарій ВАРНАЛІЙ, який не лише зупинився на актуальності теми дослідження, розкрив сутність соціальної безпеки людини та її загрози у воєнний період, основні пріоритетні цілі і завдання забезпечення соціальної безпеки людини в умовах війни та повоєнний час, а також розповів про результати виконання проміжного етапу проєкту НФДУ  «Нові геостратегічні загрози соціальній безпеці людини в умовах гібридної війни та шляхи їх запобігання» №2021.01/0239.

З актуальними доповідями відповідної проблеми виступили виконавці проєкту та гості круглого столу, зокрема:

 

Геостратегія та геополітика росії на пострадянському просторі

Оксана ЧЕБЕРЯКО – д.істор.н., к.е.н., професор, професор кафедри фінансів;

 

Проблеми та перспективи емпіричних досліджень соціальної безпеки людини в умовах війни

Олена БАЖЕНОВА – д.е.н., професор кафедри економічної кібернетики;

 

Соціальна безпека територіальних громад в умовах воєнного стану

Марина СЛАТВІНСЬКА – д.е.н., професор, завідувачка кафедри фінансів Одеського національного економічного університету;

 

Перспективи наукових досліджень соціальної безпеки людини в умовах війни

Оксана МИКИТЮК – к.е.н., доцент, доцент кафедри економіки підприємства, відповідальний виконавець проекту;

 

Шляхи забезпечення соціальної безпеки людини в умовах війни

Дмитро НІКИТЕНКО – д.е.н., професор, професор кафедри економіки підприємства і міжнародного бізнесу Національного університету водного господарства та природокористування;

 

Роль держави у забезпеченні соціальної безпеки людини у воєнний період

Наталія МЄДВЄДКОВА – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів;

 

Проблемні аспекти забезпечення соціальної безпеки в умовах війни

Наталія ПЛЄШАКОВА – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів.

 

В дискусії взяли участь доктор економічних наук, професор, професор кафедри фінансів Зоряна ЛУЦИШИН та аспірантка кафедри фінансів Сніжана БОНДАРЕНКО.

В рамках засідання круглого столу відбулася презентація монографії «Соціальна безпека людини в умовах війни: монографія. За ред. Варналія З.С. К.: Знання України, 2023. 270 с.».