Головна / Новини факультету / Наукові заходи до дня народження економічного факультету

Наукові заходи до дня народження економічного факультету

Незважаючи на неспокійний травень, факультет живе цікавим і наповненим науковим життям. Цьогоріч День науки в Україні, який відзначається 20 травня, збігався зі святкуванням 79 річниці економічного факультету. Це вже добра традиція поєднувати лекції, воркшопи, наукові гуртки, науково-методичні семінари до Дня науки з урочистостями та різноманітними івентами до Дня народження факультету.

Розпочалися наукові заходи 9 травня воркшопом «Стратегія молодого науковця», організований кафедрою страхування, банківської справи та ризик-менеджменту у змішаному форматі. Спікерами виступили завідувачка кафедри Наталія Приказюк, директор Центру бізнес-стратегій «Перспектива» Віталій Нечипоренко та Голова Наглядової ради АТ Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» Роман Кузюк.

10 травня відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри фінансів «Фінансова безпека України в умовах глобалізації» на тему: «Податкова політика та податкова безпека України в умовах сучасних викликів та загроз». Відкрив засідання науковий керівник гуртка, заступник голови Наукової ради Міністерства фінансів України Захарій Варналій. Він привітав учасників з прийдешнім Днем науки в Україні та 79 річницею економічного факультету та виступив з науковою доповіддю «Податкова безпека України як об’єкт дослідження економічної безпекології». Також з цікавою доповіддю «Модернізація податкової системи України в умовах війни та повоєнного відновлення» виступив професор кафедри фінансового адміністрування Державного податкового університету Костянтин Швабій.

15 травня доцент кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки Олена Нестеренко провела надзвичайно цікаву онлайн-лекцію на тему: «Повоєнне відновлення України: історико-економічний контекст». Цього ж дня виступала аспірантка кафедри маркетингу і бізнес-адміністрування Степанець Олександра, яка перебуває за програмою мобільності у London South Bank University (LSBU). Вона доповідала за результатами проведеного наукового дослідження на тему: Technological, scientific and social drivers of open innovations in the context of military and socio-economic crisis: Ukraine’s experience. Спікерка висвітлила основні аспекти концепцій відкритих інновацій, їх роль в умовах війни та повоєнного відновлення економіки України.

Наступного дня, 16 травня, відбулася онлайн-зустріч студентів 3 курсу спеціальності «Облік і оподаткування» та викладачів кафедри обліку і аудиту з Вікторією Волотовською, менеджером з регіонального розвитку АССА. Зустріч була присвячена темі «АССА диплом «Бухгалтерський облік та бізнес». Пані Вікторія розповіла про програми АССА, перспективи здобуття професійної кваліфікації для бухгалтерів та аудиторів, а також про кар’єрні можливості, які відкриваються студентам разом з АССА.

До того ж, 16 травня пройшов науковий семінар на тему: «Демографічні зміни в Україні: минуле, сьогодення, майбутнє». Спікером виступив Олександр Гладун, заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України імені М.В. Птухи. Семінар був організований кафедрою статистики, інформаційно-аналітичних систем і демографії.

17 травня відбулося дві онлайн-лекції. Доцент кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності Василь Приймак провів лекцію на тему «Новітні KM-орієнтовані підходи до управління бізнесом». На зустрічі з професором кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки Володимиром Вірченком поговорили про проблеми підтримки та сучасні інструменти захисту ментального здоров’я здобувачів вищої освіти під час війни.

18 травня на кафедрі обліку та аудиту було проведено науково-методичний семінар для аспірантів спеціальності 071 Облік і оподаткування. Модераторами виступили гарант ОНП підготовки докторів філософії Надія Гура та доцент Іван Дерун.

Цього ж дня відбулася онлайн-лекція на тему: “ESG-focused Finance: New Paradigm of Risk Management”. Лектором виступив Андрій Камінський, професор кафедри економічної кібернетики.

На базі кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту 18 та 19 травня відбулися дві події. Воркшоп «Фінансова і цифрова грамотність в умовах нової реальності» провели завідувачка кафедри Наталія Приказюк та Data Engineer в ПрАТ «Київстар» Людмила Гуменюк. На вебінарі «Систематичний огляд літератури: принципи та кроки» виступила асистент кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту Марія Балицька.

Під час лекції асистента кафедри маркетингу і бізнес-адміністрування Оксани Дьоміної на тему: “The Evolution of Marketing Industry: on the Example of Finland and Ukraine”, було розглянуто особливості розвитку маркетингу та відбулась цікава дискусія щодо відмінностей еволюції маркетингу в Україні та Фінляндії.

Кафедра економіки підприємства запросила на лекцію на тему «Сучасні тренди в підприємництві: аналітика та бізнес-кейси». Слухачі ознайомилися з основними тенденціями розвитку бізнесу у світі, дізналися як використати існуючі можливості для розвитку підприємництва під час війни, поговорили про аналітику стану підприємництва у час війни: як відновитись і куди рухатись бізнесу, успішні бізнес-моделі вітчизняних і зарубіжних компаній: кейси зі сфери енергетики та особистий шлях до успіху: як студентам використовувати і розвивати свої знання і навички. Лекцію провела Наталія Ревуцька, співголова робочої групи «Зелений курс та гендерна рівність» у ГО «Жіночий енергетичний клуб України».

25-26 травня з нагоди 30-річчя від дня заснування кафедри фінансів відбулася XVІ Міжнародна науково-практична конференція «Світові тенденції та перспективи розвитку фінансової системи України». Метою конференції було поєднання знань, ідей та можливостей освітянської та наукової спільноти, бізнесу, органів державної влади та громадських організацій для розбудови системи публічних фінансів України в контексті євроінтеграції та дослідження викликів та реалій функціонування фінансової системи України в умовах повоєнного відновлення.

Учасники всіх зустрічей збагатилися новими продуктивними ідеями, отримали творче натхнення й жагу подальших наукових пошуків і прикладних досліджень.