Головна / Кафедра Економічної Теорії, Макро- і Мікроекономіки / Зустріч гаранта з представниками роботодавців ОПП «Економіка та політика (мова навчання англійська/українська) / Economics and Politics

Зустріч гаранта з представниками роботодавців ОПП «Економіка та політика (мова навчання англійська/українська) / Economics and Politics

22 травня 2023 р. в ауд. 228/2 економічного факультету пройшла зустріч гаранта освітньо-професійної програми «Економіка та політика (мова навчання англійська/українська) / Economics and politics» д.е.н, професора Вірченка Володимира Віталійовича з керівником китайської компанії «Ханчжоу Дін’їн Ко.,Лтд» Чень Мінлеєм (адреса компанії: провінція Чжецзян, м. Ханчжоу, район Сіху, вул. Ваньтан, 69, Науково-технологічний парк Хуасін, буд. А, корп. 4). Під час зустрічі Чень Мінлей відзначив достатньо великий запит здобувачів із Китаю щодо здобуття вищої освіти за освітнім ступенем магістр на англомовних програмах, адже знання англійської мови є значною конкурентною перевагою на китайському ринку праці. Крім того, міждисциплінарне поєднання набуття знань і компетентностей в галузі економіки та публічної політики створює здобувачам широкі кар’єрні перспективи працевлаштування на підприємства приватного сектору, а також у державні установи та організації, яке реалізують публічно політику в Китаї. Додатковим фактором конкурентоспроможності англомовних освітніх програм, що реалізуються в українських університетах, є наявність договору між Україною та Китаєм про взаємне визнання документів про освіту і наукові ступені.

Під час зустрічі також було обговорено перспективи розвитку та удосконалення освітньо-професійної програми. Зокрема Чень Мінлей відзначив необхідність впровадження викладання сучасних дисциплін, що забезпечують формування компетентностей у сфері міжнародного бізнесу та управління міжнародною економічною діяльністю, а також управління інноваціями та інтелектуальним капіталом на підприємствах.

На завершення зустрічі, гарант програми проф. Вірченко В.В. засвідчив зацікавленість у розвитку міжнародної співпраці у такі складні для України часи. Адже повномасштабне вторгнення росії в Україну та постійні ракетні атаки на Київ ускладнюють організацію освітнього процесу і є справжнім викликом для групи забезпечення освітньо-професійної програми. Рекомендації представника роботодавців будуть враховані при внесенні змін до навчального плану підготовки здобувачів і сприятимуть підвищенню її конкурентоспроможності. Чень Мінлей у відповідь висловив сподівання, що війну можна завершити за посередництва країн-лідерів глобальної спільноти і наступна зустріч буде проходити у мирний час.