Головна / Кафедра статистики, інформаційно-аналітичних систем і демографії / Дні науки на економічному: науковий вебінар «Демографічні зміни в Україні: минуле, сьогодення, майбутнє».

Дні науки на економічному: науковий вебінар «Демографічні зміни в Україні: минуле, сьогодення, майбутнє».

Вже стало доброю традицією відзначати Свято  Науки у  КНУТШ демонстрацією досягнень вітчизняних наукових шкіл.

У рамках святкування днів науки на економічному факультеті кафедра статистики, інформаційно-аналітичних систем і демографії 16.05.2023  року організувала і провела  науковий вебінар «Демографічні зміни в Україні: минуле, сьогодення, майбутнє».

Результати досліджень з цієї теми презентував заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України імені М.В. Птухи, д.е.н.,  член-кореспондент НАН України Олександр Гладун.

Модератором вебінару була доцент кафедри статистики, інформаційно-аналітичних систем і демографії к.е.н., Зінаїда Пальян.

Серед охочих послухати і взяти участь в обговоренні були знані статистики, науковці і викладачі з різних ЗВО України, а також аспіранти і студенти різних курсів ОП «Економічна аналітика та статистика» КНУТШ.

У процесі обговорення піднімалися гострі питання:

  • необхідності проведення перепису населення України, його можливих організаційних форм, зокрема, суперечливості проведення перепису за допомогою статистичних реєстрів;
  • перспектив відтворення населення, у тому числі дітородного контингенту, зважаючи на довготривалу «кризу народжуваності»;
  • очікувань щодо рівнів народжуваності у контексті зміни характеру репродуктивної поведінки та з огляду на міграційну активність населення в умовах повномасштабної війни;
  • ретроспективних тенденцій дожиття і смертності та очікуваних змін;
  • постаріння населення, його соціально-економічних наслідків і викликів;
  • напрямів післявоєнної демографічної політики в Україні.

Жвава дискусія супроводжувалася науковими аргументами учасників вебінару.

Важлива риса цього заходу – зацікавленість присутніх молодих вчених і їхніх юних послідовників-студентів, які в процесі навчання також виконують індивідуальну і групову науково-пошукову роботу з демографічних проблем.

Це вселяє надію на славне продовження та збагачення наукових здобутків статистичної і демографічної школи в Україні!