Головна / Кафедра Фінансів / Гостьова лекція Грігола Катамадзе

Гостьова лекція Грігола Катамадзе

21 березня 2023 року відбулась гостьова лекція у форматі відео-конференції для студентів 2-го курсу по спеціальності «Фінанси і кредит» кандидата юридичних наук, Надзвичайного і Повноважного Посла, Президента Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України», Віце-президента Асоціації платників податків Європи Грігола КАТАМАДЗЕ на тему: «Проблеми та перспективи реформування податкової системи України», в рамках вивчення дисципліни «Податкова система та податкова політика».

Зі вступним словом виступив доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України професор кафедри фінансів Захарій ВАРНАЛІЙ, представивши перед студентами грузинського дипломата і громадського діяча Грігола Катамадзе. Зокрема зазначив що в 1985 році Грігол Катамадзе закінчив Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка, факультет міжнародного права і міжнародних відносин. Далі було надано слово Григолу Катамадзе, який розповів студентам історію створення та роботи Асоціації, а також місію яку вона за собою несе. Основним завданням Асоціації, яка існує вже 24 роки, є захист та відстоювання прав та законних інтересів платників податків – членів Асоціації, зокрема, створення сприятливих умов для суб’єктів господарювання через податкові механізми, забезпечення прискореного економічного зростання та стимулювання бізнесу до детінізації, добровільної сплати податків до бюджету України заради розвитку вітчизняного виробництва та залучення інвестицій.

У своїй лекції Грігол Катамадзе звернувся до студентів економічного факультету з наступним: «Ви – майбутнє нашої країни. Не робіть помилки минулого. Думайте про свою країну, бо кращої просто немає. Ми не гірші, ніж інші нації що змогли створити умови для комфортного життя на своїй землі. Старшому поколінню треба знайти в собі сили більше спілкуватись з молоддю, навіть якщо нас не бажають чути, бо потім через деякий час, молодь точно буде зацікавлена в досвіді минулого, щоб не робити ідентичні помилки. Історія має тенденцію повторюватись. Синергія молодого покоління та старших більш досвідчених людей потрібна більше, ніж будь що, у такі тяжкі часи. Свіжі та ініціативні особистості мають отримати допомогу від, тих хто був таким самим і робив помилки на своєму шляху… Кожне покоління повинне робити свій внесок, щоб досягти перемоги. Зараз Ви маєте навчатись максимально старанно, бо в нас немає права залишатись тією країною, якою ми були до 24 лютого 2022 року. Дуже просив би Вас, не гаяти час. Нажаль, на Ваші плечі лягає сильний тягар, але працюючи разом до нас незабаром європейське та північно-атлантичне майбутнє прийде».

Далі детально та аргументовано було розкрито актуальні питання стану, проблем та перспектив подальшого реформування податкової системи України. Зокрема, акцент було зроблено на тому, що Асоціація виходить з конкретною пропозицією щодо розробки нової редакції Податкового кодексу України. Але не просто зміни деяких податків чи ставок податків, а комплексний, системний підхід модернізації всієї податкової системи. Аргументами були приклади світового досвіду, зокрема вдалий досвід Грузії щодо ефективного реформування податкової системи.

По завершенню лекції відбулася жвава дискусія з активною участю студентів.

Наостанок, Грігол КАТАМАДЗЕ подякував професору Захарію ВАРНАЛІЮ за ініціативу у проведені такої змістовної гостьової лекції та побажав студентам впевнено крокувати по життю, здобуваючи знання та досвід.

В заході взяли участь: Наталія МЄДВЄДКОВА, к.е.н., доцент кафедри фінансів, аспіранти кафедри фінансів: Сніжана БОНДАРЕНКО, Сергій Мацур, Андрій МЕХЕДА, Людмила ГЕРАСИМЕНКО – Генеральний директор ВГО АППУ, заслужений економіст України; Леся КАШПУР – кандидат наук з державного управління, начальник Управління методології та роз’яснення податкового законодавства Генеральної дирекції ВГО АППУ; Давид АЛХАНІВШВІЛІ – радник Президента ВГО АППУ, студент 1 курсу магістратури ОП «Фінанси публічного сектору» та понад 70 студентів економічного факультету.