Головна / Кафедра Фінансів / Проблеми та перспективи розвитку вітчизняного бізнесу в умовах війни та повоєнний час

Проблеми та перспективи розвитку вітчизняного бізнесу в умовах війни та повоєнний час

7 липня 2022 року в онлайн-режимі відбулося чергове засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при Торгово-промисловій палаті України на тему: “Зміни в законодавстві України щодо оренди державного і комунального майна: чого очікувати бізнесу”.

Вступною промовою захід відкрив президент Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Юрій Єхануров.

Учасники засідання (члени Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України, представниками Регіонального відділення  Фонду державного майна України (ФДМУ)  по Київській, Черкаській та Чернігівській областях, лідери всеукраїнських та регіональних об`єднань підприємців і роботодавців, керівники підприємств, установ, організацій, підприємці, науковці, фахівці аналітичних центрів, ЗМІ)  обговорили останні  зміни в законодавстві України щодо оренди державного і комунального майна. З основною доповіддю виступив начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київської, Черкаської та Чернігівській областях Вадим Курило.

В роботі засідання Комітету взяв участь та виступив доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, член Ради Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, член Ради Асоціації платників податків України, професор кафедри фінансів Захарій ВАРНАЛІЙ. У виступі було піднято низку питань щодо сприяння розвитку вітчизняного бізнесу в сучасних умовах, у тому числі, щодо змін в законодавстві України з питань оренди державного і комунального майна. Також було наголошено про План відновлення України, який 4 липня уряд презентував у швейцарському Лугано, що оцінюється в суму 750 мільярдів доларів США. Український “план Маршалла” розрахований на 10 років передбачає не лише відбудову зруйнованої війною інфраструктури, а побудову абсолютно нової інфраструктури, нової економіки, він складається з 15 національних програм у різних секторах економіки та суспільного життя. Програма №5 «Бізнес-середовище» передбачає реалізацію проєктів з дерегуляції, цифровізації взаємодії бізнесу з державою, а також програму сприяння створенню нових робочих місць тощо. Також було підкреслено, що Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС, що вимагає здійснення імплементації законодавства України до європейських стандартів. Тому все це має бути враховано при внесенні пропозицій щодо змін законодавства України з метою сприяння розвитку бізнесу України в умовах війни та повоєнний час.