Головна / Інформація до відома студентів, Кафедра Економічної Кібернетики, Новини факультету / В рамках Міжнародного Форуму EFBM 2.0 Зміни. Адаптація. Нова економіка 28 вересня 2021 року пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Data Science та інформаційно-аналітичні системи: застосування в економіці та фінансах»

В рамках Міжнародного Форуму EFBM 2.0 Зміни. Адаптація. Нова економіка 28 вересня 2021 року пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Data Science та інформаційно-аналітичні системи: застосування в економіці та фінансах»

В рамках Міжнародного Форуму EFBM 2.0 Зміни. Адаптація. Нова економіка 28 вересня 2021 року на економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Data Science та інформаційно-аналітичні системи: застосування в економіці та фінансах», організована онлайн кафедрою економічної кібернетики. З вітальним словом перед учасниками конференції виступила Голова організаційного комітету конференції, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економічної кібернетики Олена ЛЯШЕНКО. Модерував конференцію доктор економічних наук, професор, професор кафедри економічної кібернетики Андрій КАМІНСЬКИЙ.

Основними спікерами виступили директор інституту моделювання та інформаційних технологій в економіці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, професор Андрій МАТВІЙЧУК, керівник управління нагляду за фінансовими компаніями департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ, доцент Олександр ЗАЛЄТОВ, професор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Катерина КОНОНОВА, керуючий партнер компанії «Фінансова студія» Євген НЕВМЕРЖИЦЬКИЙ, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Тетяна ЗАТОНАЦЬКА, керівник департаменту Customer Value Management (Big Data) VodafoneВолодимир РИБАЛКО та професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрій КАМІНСЬКИЙ.

До роботи конференції всього було залучено 87 учасників, зокрема співробітники університету, представники регулятивних органів (Національний банк України) та бізнесу, співробітники НАН України.

Конференція відбувалася в межах адаптованого брейнстормінга за обговоренням 3 ключових питань:

  • Інтелектуальний аналіз даних: що обумовлює його ефективність?
  • Моделювання на основі big data: приклади успішних моделей.
  • Data mining спеціалізація: Як правильно побудувати освітню програму?

Всього в процесі брейнстормінгу виступили 18 учасників конференції.

Учасники конференції прийшли до висновку, що науковий розвиток напрямку Data Scienceвідбувається дуже бурхливо та має величезний потенціал.

Крім того, сучасний бізнес вимагає великої кількості фахівців з аналізу даних, тому учасниками конференції було рекомендовано розглянути включення в навчальні плани дисциплін, що забезпечують підготовку фахівців з даного напрямку.

При цьому ключовою складовою розвитку даного напряму виступає взаємодія між наукою, бізнесом та регуляторами, тому було вирішено активізувати роботу кафедри економічної кібернетики в межах налагодження зв’язків між зазначеними складовими та створити постійно діючий семінар “Case Study Data Science” на базі  кафедрі економічної кібернетики, на який запрошувати науковців та представників бізнесу для обговорення актуальних питань DataScience та розгляду реальних кейсів з метою підготовки студентів до практичної діяльності як фахівців з аналізу даних.