Головна / Важлива інформація, Інформація до відома студентів, Новини факультету / Наш Forum EFBM 2.0 Зміни. Адаптація. Нова економіка

Наш Forum EFBM 2.0 Зміни. Адаптація. Нова економіка

З 28 вересня по 1 жовтня на економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка був проведений Міжнародний економічний Forum EFBM 2.0 Зміни. Адаптація. Нова економіка. В рамках Форуму було проведено 6 панельних дискусій, в яких взяли участь 104 спікери, 7 конференцій, 3 круглих столи, 4 дослідницькі секції, 2 конкурси студентських робіт і День кар’єри за участі партнерів Форуму.

Першого дня Forum EFBM 2.0 мав меганасичений, надцікавий та неймовірно захоплюючий старт. Було дуже приємно зустрітися та поспілкуватися наживо, а не лише через екрани моніторів. Учасники мали змогу взяти участь у двох панельних дискусіях та чотирьох конференціях.

Спікерами першої панельної дискусії виступили:

 • Володимир Бугров, Голова організаційного комітету, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка
 • Андрій Вітренко, перший заступник Міністра освіти і науки України
 • Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції
 • Сергій Ніколайчук, заступник голови Національного банку України
 • Наталія Горшкова, директор департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства економіки України

Модерувала першу панель Анжела Ігнатюк, декан економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час другої панелі в обговоренні взяли участь:

 • Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України
 • Ярослав Жаліло, заступник директора – керівник центру економічних та соціальних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень
 • Віктор Галасюк, президент Української асоціації Римського клубу
 • Анна Анзіна, виконавчий директор Асоціації інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine

Модерувала панельну дискусію Надія Гражевська, завідувач кафедри економічної теорії, мікро- та макроекономіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Це було жваве обговорення актуальних питань сучасності. Експерти ділилися власними думками та відповідали на питання аудиторіі. Адже, всі учасники Форуму мали доступ до чат боту та адресували свої звернення спікерам. Це було надзвичайно важливим рішенням, особливо враховуючи, онлайн аудиторію, яка переглядала пряму трансляцію заходу на нашому каналі в YouTube та на офіційній сторінці факультету у Facebook. Жваво і динамічно пройшли також дискусії і під час конференції та дослідницьких секцій в рамках.

Другий день нашого Forum EFBM 2.0 приніс безліч яскравих емоцій та особистого спілкування. Темою дня був бізнес, тож цьому була приурочена виставка вакансій від партнерів Форуму, а також панельні дискусії за участі топспікерів: керівників установ та власників бізнесу. Першу панель «Синергія бізнесу та науки» модерувала Лідія Пащук, президент фонду K.Fund, доцент кафедри міжнародної економіки та маркетингу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Спікерами панелі виступили:

 • Ганна Толстанова, проректорка з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка
 • Сергій Жуйков, партнер і керуючий директор Blackshield Capital Group
 • Артем Копанєв, операційний директор (СОО) Genesis
 • В’ячеслав Купрій, асоційований партнер компанії EY в Україні.

Другу панель «Бізнес в епоху інновацій»модерував Андрій Длігач, генеральний директор групи компаній Advanter Group, доцент кафедри міжнародної економіки та маркетингу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У дискусії взяли участь:

 • Костянтин Єфименко, президент фармацевтичної компанії Biopharma
 • Вікторія Михайльо, голова правління Альфа-Банку
 • Юрій Пивоваров, президент Київського міжнародного економічного форуму
 • Андрій Міма, співзасновник компанії ЛУН.

Спікери обговорили питання взаємодії бізнесу та науки в часи глобальних змін та інновацій. Також учасники дискусії радо поділилися подробицями власного шляху до успіху та особистими рекомендаціями як стати щасливим і досягти перемог у житті. Не менш цікавими та насиченими були сьогоднішні дискусії під час кафедральних конференцій, круглих столів та дослідницьких секцій. Учасники заходів заслухали цікаві доповіді та обговорили важливі питання сучасної економіки. День насичений важливими зустрічами, приємними знайомствами, корисною інформацією та цінним досвідом був складений в скарбничку Forum EFBM 2.0.

Під час третього дня Forum EFBM 2.0 були проведені мегацікаві дискусії, обговорені надактуальні теми, поширено ексклюзивний досвід. Адже тема збереження екології та можливостей розумного міста – це топова тема ще не на один рік.

Першу панель «Екологічна стійкість в умовах глобальних викликів» модерувала Христина Касьянова, керівник відділу розвитку бізнесу компанії «Родіна Енерджі Груп», спеціаліст в сфері продажів, бізнес-девелопменту, сталого розвитку, міжнародного протоколу.

Спікерами були:

 • Ірина Ставчук, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань європейської інтеграції України
 • Світлана Сушко, експерт Команди підтримки реформ при Міністерстві екології та природних ресурсів України
 • Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги, заслужений працівник освіти України
 • Ігор Тинний, інвестор у відновлювану енергетику, співзасновник української асоціації відновлювальної енергетики
 • Людмила Циганок, CEO Ecobusiness Group, президент Професійної асоціації екологів України
 • Олена Маслюківська, координатор програми EU4Environment, експерт у сфері охорони довкілля, сталого розвитку, зміни клімату та формування екологічної політики
 • Наталя Боріщук, начальник відділу сталого розвитку компанії «Coca-Cola HBC»
 • Аліна Качоровська, виконавча й операційна директорка бренду «Kachorovska Atelier» й «Kachorovska Cafe»

Панельну дискусію «Смарт-сіті: виклики сучасного міста» модерував Філіп Шульга, старший аналітик EY.

В обговоренні взяли участь:

 • Петро Оленич, заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформації і цифровізації (CDTO)
 • Олександр Компанієць, директор департаменту розвитку електронного резиденства Міністерства, цифрової трансформації України
 • Анатолій Бурмістров, начальник відділу бухгалтерського обліку та управлінського контролю, Вища школа бізнесу, м. Будо, Університет Норд, Норвегія
 • Антон Морозов, генеральний директор та співзасновник WebbyLab

Спікери обговорили актуальність забезпечення та підтримання екологічної стійкості на глобальному, регіональному та місцевому рівнях. До того ж, вони поділилися оригінальними ідеями щодо останніх подій та викликів, які впливають на міста майбутнього. За актуальною тематикою були проведені й конференції та круглі столи, учасники яких презентували результати власних досліджень та свої кейси.

Наш Forum EFBM 2.0: Зміни. Адаптація. Нова економіка підійшов до завершення. З одного боку сумно, що так швидко пролетіли 3 дні, наповнені неймовірно приємними зустрічами, яскравими емоціями, надцікавим експіріенсом, крутими спікерами та топовими темами. А з іншого боку, це класна можливість зустрітися знову та обговорити різні економічні проблеми сучасності.

Форум відбувся! І це стало дійсно яскравою, неймовірною подією в житті університету, науковому та бізнес-середовищі. За досягненнями такого рівня стоять люди, їх титанічні зусилля, продумана до деталей підготовча робота дружньої команди організаційного комітету. Адже досягнути високих результатів можна лише разом, лише діючи одним злагодженим механізмом. Форум пройшов успішно завдяки і потужній підтримці дружньої команди волонтерів. Наші помічники були залучені на всіх етапах та майже у всі процеси підготовки Forum EFBM 2.0. Вони проявили себе як відповідальні та креативні учасники команди, готові прийти на допомогу в будь-який момент.

Під час підсумкової сесії декан факультету, заступник голови організаційного комітету Анжела Ігнатюк підвела підсумки нашого Forum EFBM 2.0, висловила вдячність членам організаційного комітету та волонтерам за успішно проведений захід та вручила всім подяки.

Наш Forum EFBM 2.0: Зміни. Адаптація. Нова економіка добіг до завершення. Все пройшло надзвичайно круто в дружній атмосфері та з купою позитивних емоцій. А щоб згадати як це було і пережити емоції цих днів знову, переходьте за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1-9bkMb-hjX0IweDlgX-sPO4TDg3Yl0S1 та шукайте себе на фото.