Головна / Кафедра Фінансів, Новини факультету / ЗАХИСТ ЕКОНОМІКИ ВІД ВПЛИВУ ОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ

ЗАХИСТ ЕКОНОМІКИ ВІД ВПЛИВУ ОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ

20 вересня 2021 року відбулася панельна дискусія «Захист економіки від впливу організованої злочинності» в рамках V Харківського міжнародного юридичного форуму, що проходить на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

З вітальним словом Форум відкрили: Анатолій ГЕТЬМАН, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; Олексій ЛЮБЧЕНКО, Перший віце-прем’єр України – Міністр економіки України; Грігол КАТАМАДЗЕ, Голова Асоціації платників податків України.

Цільова аудиторія заходу – науковці, молоді вчені, державні службовці, практикуючі юристи, адвокати, представники правоохоронних органів, підприємницьких кіл та громадських організацій.

На панельній дискусії виступили: Артем СИТНИК, Директор Національного антикорупційного бюро України; Олена ТАНАСЕВИЧ, Голова Вищого антикорупційного суду України; Анатолій КІНАХ, Президент Українського союзу промисловців і підприємців; Володимир НІКІФОРЕНКО, Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України та інші.

В роботі панельної дискусії Форуму взяв участь та виступив з доповіддю доктор економічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, член Ради Асоціації платників податків України, професор кафедри фінансів Захарій ВАРНАЛІЙ. В доповіді «Рейдерство як форма організованої злочинності та об’єкт дослідження економічної безпекології» було розкрито сутність рейдерства як інституціональної загрози економічної безпеки України, однієї з форм організованої злочинності та об’єкта дослідження економічної безпекології. Особливу увагу було присвячено основним чинникам розвитку рейдерства в Україні та наслідкам недостатності державних зусиль щодо подолання рейдерства. Також було визначено та розкрито стратегічні орієнтири та основні напрями державної політики щодо підвищення ефективності протидії рейдерству в Україні на сучасному етапі.