Головна / Інформація до відома студентів, Кафедра Фінансів, Новини факультету / ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

13 квітня 2021 року відбулася онлайн конференція з питань імплементації норм Закону України «Про Бюро економічної безпеки України». Захід проходив за участі членів Ради Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» (АППУ), представників Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), Антикризової ради громадських організацій, представників науково-експертної спільноти.

Із вітальним словом і промовами на конференції виступили Президент УСПП Анатолій Кінах та Президент АППУ Грігол Катамадзе, інші учасники. 

До конференції долучилися викладачі кафедри фінансів: д.е.н., професор Варналій З.С., д.і.н., к.е.н, професор Чеберяко О.В. та асистент Карпич А.Ю.

У дискусії взяв участь та виступив із промовою професор кафедри, член Ради Асоціації платників податків України, заступник голови Наукової ради Міністерства фінансів України Варналій Захарій Степанович. Він подякував організаторам онлайн конференції за проведення комунікативного заходу та зосередив увагу на  ролі та значені Бюро економічної безпеки України. Зокрема, професор Варналій З.С. підняв низьку питань щодо участі Бюро економічної безпеки в захисті економічних інтересів суб’єктів підприємництва від внутрішніх і зовнішніх загроз, зробив акцент на тому, чи буде об’єктом розслідування не лише тіньова економіка, а й інші інституціональні деформації (такі як рейдерство, офшоризація тощо). Також було зосереджено увагу щодо залучення фахівців-науковців і вчених з проблем економічної безпекології до роботи Бюро економічної безпеки, особливо щодо його аналітичної діяльності.

За підсумками обговорень партнери направлять узгоджені позиції щодо імплементації Закону України «Про Бюро економічної безпеки України» уряду, парламенту, Офісу Президента України.