Головна / Інформація до відома студентів, Кафедра Фінансів, Новини факультету / Міжнародні дебати «COVID-19: що країни Cхідного партнерства отримують за підтримки ЄС?»

Міжнародні дебати «COVID-19: що країни Cхідного партнерства отримують за підтримки ЄС?»

17 червня 2020 року відбулися в онлайн-режимі міжнародні дебати «Covid-19: Що країни Східного партнерства отримують за підтримки ЄС?»(Invitation TEPSA Debate “COVID-19: What do Eastern Partnership countries make out of EU support?”).

У дискусії взяли участь: Володимир Сіденко, член-кор. НАН України, старший науковий співробітник Центру Разумкова; Джорджі Хіштовані, директор дослідження, науково-дослідний центр PMC; Катаріна Волцюк, професор політики східної Європи Бірмінгемського університету; Матьє Буске, керівник підрозділу з питань транскордонного співробітництва Грузії, Молдови та сусідства, ГД НЕАР; Георг Циглер, радник Групи підтримки в Україні, Генеральний директор України; Катерина Зарембо, юрист Центру Нової Європи; Ригор Нижнікау, старший науковий співробітник Інституту міжнародних відносин Фінішу;

Модератором зустрічі виступив Тобіас Шумахер, голова європейської політики сусідства при Коледжі Європи в Натоліні.

Під час своїх виступів експерти піднімали питання, що ЄС та його держави-члени надають медичні засоби, а також сотні мільйонів євро грантів та ще більше кредитів своїм східним партнерам. Але як українські чи грузинські уряди використовують європейську підтримку? Яке значення має європейська підтримка в політичному дискурсі, чи вважається вона ефективною і добре керованою, і куди насправді надходять гроші? Учасники дебатів зупинилися також на необхідності посилення конкретних шляхів, щодо використання Україною та Грузією підтримки ЄС, у тому числі подальшої підтримки і після Covid-19 та виходу з економічного шоку.

У міжнародному вебінарі взяли участь викладачі кафедри фінансів: д.е.н., професор Варналій З.С., д.і.н, к.е.н., професор Чеберяко О.В., к.е.н., асистент Мєдвєдкова Н.С., аспірант кафедри фінансів Мехед А.М., а також д.е.н., доцент кафедри економічної кібернетики Баженова О.В., к.е.н., доцент кафедри економіки підприємства Микитюк О.П.