Головна / Інформація до відома студентів, Новини факультету / Науковці КНУ імені Тараса Шевченка перемогли в міжнародному конкурсі дослідницьких проектів Вишеградського фонду

Науковці КНУ імені Тараса Шевченка перемогли в міжнародному конкурсі дослідницьких проектів Вишеградського фонду

Для піднесення престижу Київського національного університету імені Тараса Шевченка в Європейському союзі та світі, дослідники Університету розробили наукові проєкти, виконали умови передбачені правилами міжнародного конкурсу Вишеградського фонду та взяли участь із авторськими дослідницькими ідеями, що принесуть перспективу не тільки для України, а і міжнародній спільноті в цілому.

За результатами оголошеними у червні 2020 року міжнародним журі Вишеградського фонду, грант на проведення наукових досліджень у 2020/2021 навчальному році виграно двома дослідниками КНУ:

– доктором економічних наук, доцентом, доцентом кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності економічного факультету Ситницьким Максимом Васильовичем на проведення наукових досліджень і реалізацію проєкту на тему: «Development of a network of innovation economics in research universities of the Visegrad Group» [Розвиток мережі інноваційної економіки в дослідницьких університетах Вишеградської групи];

– доктором наук із соціальних комунікацій, старшим науковим співробітником, директором Наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича Сербіним Олегом Олеговичем на проведення наукових досліджень і реалізацію проєкту на тему: «Strategic management of the development of library-information institutions» [Стратегічне управління розвитком бібліотечно-інформаційних установ].

Науковим керівником обидвох проектів буде доктор економічних наук, професор менеджменту, гостьовий професор Кембріджського університету, ректор Варшавського Університету Alojzy Z. Nowak (Алойзи З. Новак).

Максим Ситницький та Олег Сербін отримали офіційний статус дослідників Вишеградської групи вченихV4(Польща, Чехія, Угорщина і Словаччина) та можливість користування науковою і матеріальною базою факультету менеджменту Варшавського Університету, що є провідним дослідницьким університетом Республіки Польща та Європейського Союзу.

Головними результатами досліджень українських дослідників мають стати:

  1. Розробка інноваційної стратегії взаємодії дослідницьких університетів України та країн Вишеградської групи.
  2. Зростання обсягу навчальних та дослідницьких інструментів для розвитку креативного підприємництва в дослідницьких університетах.
  3. Пошук ефективних механізмів розвитку креативної молоді дослідницьких університетів України та країн Вишеградської групи.
  4. Вивчення впливу глобальних рейтингових систем на розвиток інноваційної економіки в дослідницьких університетах.
  5. Аналіз способів використання лідерського потенціалу бібліотекарів у стратегії розвитку наукових бібліотек та інформаційних установ.
  6. Інтернаціоналізація та шляхи забезпечення високої позиції Наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича КНУ в Європі та світі.
  7. Вивчення передового досвіду розробки та реалізації стратегії розвитку наукової бібліотеки Варшавського університету.
  8. Розробка комплексної стратегії розвитку України щодо розвитку бібліотечно-інформаційних установ на базі Європейського досвіду.

Для оприлюднення отриманих наукових результатів заплановано здійснити серію наукових публікацій в рейтингових міжнародних журналах, що входять до МНБД Web of Science та Scopus і виступи на наукових конференціях перед експертною спільнотою Європейського Союзу.

Тим самим Максим Васильович Ситницький та Олег Олегович Сербін показали, що немає нічого неможливого для українців і подали позитивний приклад вітчизняній  молоді з креативним типом мислення. Для того щоб перемогти необхідно мріяти та максимально концентруватись на своїй меті і обов’язково все вийде! Вболіваємо за наших науковців на міжнародному рівні та пишаємось, що вони своїм прагненням, наполегливістю та результатами підвищую рівень іміджу Київського національного університету імені Тараса Шевченка серед дослідницьких університетів країн Вишеградської групи (V4) та Європейського Союзу.