Головна / Кафедра Екологічного Менеджменту та Підприємництва, Новини факультету / Цикл лекцій бельгійських професорів на економічному факультеті

Цикл лекцій бельгійських професорів на економічному факультеті

 

У рамках програми Українського науково-технологічного центру (УНТЦ) з експортного контролю, що фінансується Європейською Комісією, у лютому 2020 року професор з Льєжського університету (Бельгія) Квентін Мішель, міжнародний експерт, професор Жан Паскаль Зандерс (Бельгія), а також головний менеджер освітніх проектів Європейського Союзу Марія Еспона (Аргентина) відвідали економічний факультет.

Професор Квентін Мішель прочитав курс лекцій з дисципліни «Global Trade Controls» («Світовий торговельний контроль») 3 – 7 лютого 2020 року. Цей курс був присвячений особливостям світового контролю за торгівлею, аналізу міжнародних принципів, які використовуються при експорті стратегічних товарів (зброя, товари подвійного використання, рідкісні та дорогоцінні корисні копалини). Лектор зробив акцент на правилах торгівлі, які стосуються України та сусідніх держав.

Міжнародний експерт, професор Жан Паскаль Зандерс прочитав курс лекцій з дисципліни «Export control of dual-use goods and technologies» («Експортний контроль товарів і технологій подвійного використання»)24 – 28 лютого 2020 року. Він розкрив особливості передачі товарів і технологій подвійного використання, зазначив труднощі, які можуть виникнути при експорті та імпорті. Студенти розглянули технології управління та контроль з боку держави за експортно-імпортними операціями. Слухачі розібралися у поняттях хімічних, біологічних, радіоактивних та ядерних товарів і супроводжуючого обладнання.

Курси лекцій успішно прослухали студенти 1-го року навчання ОС «Магістр» освітньо-наукової програми «Економічна безпека підприємництва» спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», а також двоє викладачів з кафедри екологічного менеджменту та підприємництва. Крім студентів економічного факультету, лекції відвідували студенти Інституту журналістики та викладачі Військового інституту Університету.

Студенти та викладачі виявили зацікавленість в поданому під час навчання матеріалі та в отриманні нових знань. Зарубіжні професори використовували на заняттях метод casestudyдля засвоєння нових знань та моделювання реальних ситуацій.

Після завершення навчання відбувалися урочисті церемонії вручення слухачам сертифікатів від Міжнародної організації УНТЦ.

Головний менеджер освітніх проектів Європейського Союзу Марія Еспона виступила перед студентами і викладачами з пропозицією подальшої співпраці.

Декан економічного факультету Ігнатюк Анжела Іванівна і завідувач кафедри екологічного менеджменту та підприємництва Купалова Галина Іванівна подякували європейським професорам за плідну роботу та обговорили перспективи подальшого розвитку спільних наукових і освітніх проектів, оскільки питання експортного контролю потребують подальшого вивчення у зв‘язку з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 12.12.2019 р. щодо надання знань молоді у сфері експортного контролю для досягнення Цілей сталого розвитку.