Головна / Кафедра Фінансів, Новини факультету / Реалізація спільних проектів між КНУ та Норд Університетом триває

Реалізація спільних проектів між КНУ та Норд Університетом триває

26 лютого економічний факультет приймав делегацію з Норвезького агентства з міжнародного співробітництва та підвищення якості вищої освіти (Norwegian Agency for International Cooperation and Quality Enhancement in Higher Education (Diku)).
Захід відбувався у стінах Українсько-норвезького центру з міжнародної освіти та досліджень у галузі економіки і фінансів державного сектору та був присвячений співпраці кафедри фінансів КНУ імені Тараса Шевченка з Норд Університетом (м.Будьо, Норвегія).

Із вступним словом до шановних представників моніторингової команди Diku, старших радників Hege Toje, Ingrid Blystad Seim та консультанта проектів з напряму Євразія Vegard Vibe, звернулися координатор проектів від КНУ, завідувач кафедри фінансів д.е.н., проф. Лютий І.О. та декан економічного факультету д.е.н., проф. Ігнатюк А.І. У своїх промовах вони наголосили на важливості досягнутих результатів від Україно-Норвезького співробітництва та акцентували увагу на ефективній реалізації програми подвійного дипломування для магістрів («Фінанси публічного сектору») та відкритті такої програми для аспірантів («Фінансовий менеджмент», перший набір відбудеться восени 2020 р.).

Деталізований огляд усіх аспектів співробітництва між кафедрою фінансів і Норд Університетом був презентований ас. Карпич А.Ю. Зокрема, в доповіді було висвітлено: основні напрямки співпраці; гранти, в межах яких здійснюється співробітництво; особливості та результати програм подвійного дипломування; результати академічних мобільностей, стажувань та бізнес-практик; перемоги та здобутки студентів у міжнародних конкурсах; спільна публікаційна активність викладачів і студентів; проведення спільних науково-практичних заходів; діяльність Українсько-норвезького центру з міжнародної освіти та досліджень у галузі економіки і фінансів державного сектору. У кінці презентації Карпич А.Ю. поділилася власними враженнями від участі в
проектах співпраці, зокрема навчанні в Норд Університеті, та подякувала координаторам проектів за надані можливості для наукового розвитку.

Із доповіддю про розробку курсу по вдосконаленню компетенції у сфері внутрішнього контролю для українських університетів, що стала можливою в рамках гранту «Внутрішній контроль та структура COSO: застосування до університетського сектору», виступила к.е.н., доц. Кнір М.О. У своїй презентації вона зауважила, що цей курс – це спосіб реальної європейській інтеграції університетів, а також зміцнення університетської автономії. Програма курсу була розроблена чотирма університетами, серед яких є Київський національний університет імені Тараса Шевченка (керівник: д.е.н., проф. Лютий І.О.). На завершення виступу Кнір М.О. презентувала уривок відео-лекції курсу зі своєю участю, чим продемонструвала високу професійність викладачів
кафедри фінансів у проектах такого роду.

Власним досвідом проходження наукового стажування в Норд Університеті поділилася к.е.н., ас. Мєдвєдкова Н.С. У своєму виступі вона вичерпно описала зміст пройдених навчальних дисциплін, окреслила результати свого навчання та розповіла про публікації, які стали можливими завдяки участі в такому стажуванні. Також, Мєдвєдкова Н.С. презентувала статті, над якими наразі вона працює в співавторстві з колегами з Норд Університету.

На зустріч із норвезькою делегацією завітав Б. Дорош, випускник програми подвійного дипломування «Фінанси публічного сектору» (2019 р.), який здобув перемогу в конкурсі найкращих магістерських дисертації Норд Університету в номінації «Публічний сектор» та отримав грошову винагороду в розмірі 10 тис. норвезьких крон. У своїй презентації він поділився враженнями від навчання на магістерській програмі, розповів про особливості проходження навчальних дисциплін у Норвегії та розповів як здобуті знання допомагають йому зараз в його професійній діяльності. Але найголовніше те, що Дорош Б. поділився деякими секретами для написання якісної магістерської дисертації згідно закордонних вимог.

Презентацію стосовно проходження в Норд Університеті навчальних дисциплін рівня PhD підготувала аспірантка 2-го року навчання В. Мельник, яка з власного досвіду розповіла про специфіку підготовки докторів філософії в західноєвропейському середовищі. У своїй доповіді, аспірантка наголосила на важливості роботи в команді як основи успішно виконаного завдання та розповіла про подальші плани свого навчання на програмі подвійного дипломування. У свою чергу, аспірант 1-го року навчання Г. Поляновський підготував доповідь щодо свого досвіду перебування в Норвегії на навчанні. Він є випускником програми подвійного дипломування «Фінанси публічного сектору» (2019 р.) та зараз планує також отримати подвійний диплом вже рівня доктора
філософії. Г. Поляновський розповів шановним гостям про напрямок своїх досліджень, участь в наукових заходах і про вже опубліковані праці.

Насичену програму заходу продовжила презентація студенток 4-го курсу І. Драниці, С. Зарбієвої, К. Єфіменко та Р. Солодаренко-Литковської. Вони детально та цікаво розповіли про свою участь у бізнес-практиці в Норвегії у серпні 2019 р. Так, студентки змістовно поділилися враженнями щодо відвіданих ними лекційних занять в Норд Університеті, екскурсій до норвезьких підприємств, відвідування льодовика і сходження на гору Кайсерварден. На завершення, вони підкреслили, що участь в бізнес-практиці допомогла їм розширити їх світосприйняття.

Із доповіддю виступила студентка 2-го курсу магістратури програми подвійного дипломування Т. Володіна, де вона також натхненно презентувала свій власний досвід навчання в Норд Університеті. Виступ був проілюстрований багатьма фото, які були зроблені під час перебування в Норвегії весняного семестру минулого року. Т. Володіна звернула увагу делегації на те, що її вразила товариськість норвезького народу, адже в неї з’явилося чимало друзів після проходження з ними спільних курсів. Крім цього,
вона розповіла гостям про тематику своєї магістерської дисертації та подальші плани наукової діяльності в стінах рідного університету.

Про специфіку академічної мобільності та стажування закордоном розповіла Курченко А.О., координатор програм академічної мобільності з відділу міжнародного співробітництва Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вона зосередила свою увагу на програмі «Ерасмус+» та детально описала весь цикл участі в програмах академічного обміну студентів і викладачів університету.

Підсумки зустрічі підбив завідувач кафедри фінансів д.е.н., проф. Лютий І.О. У своєму заключному слові він акцентував увагу на величезному обсязі роботи, яка була виконана в рамках Українсько-норвезького співробітництва, та наголосив на продовженні тісної співпраці між кафедрою фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Норд Університетом задля підготовки висококваліфікованих, конкурентоспроможних, інтегрованих у європейський та світовий науково-освітній простір фахівців з публічних фінансів.