Головна / Кафедра Фінансів, Новини факультету / Інвестиційна складова фінансової безпеки України

Інвестиційна складова фінансової безпеки України

Актуальні питання інвестиційної складової фінансової безпеки України стали темою чергового засідання наукового гуртка студентів кафедри фінансів «Фінансова безпека України в умовах глобалізації», яке відбулося 29 січня 2020 року. В роботі наукового гуртка взяли участь студенти 1 та 2 курсу магістратури освітньої програми «Менеджмент державних фінансів».

З вступною промовою на засіданні виступив керівник наукового гуртка д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри фінансів Варналій Захарій Степанович. У своєму виступі керівник гуртка звернув увагу на системні загрози інвестиційній безпеці України на сучасному етапі та шляхи забезпечення цієї складової фінансової безпеки держави. Зокрема, було акцентовано увагу присутніх на те, що інвестиції в Україну були однією з головних тем дискусії на Давоському форумі 2020, де були озвучені цікаві, неординарні пропозиції щодо стимулювання іноземних інвесторів.

На запрошення керівника наукового гуртка з доповіддю «Інституціоналізація інвестиційної безпеки України в умовах глобалізації» виступив відомий вчений, провідний фахівець з питань інвестиційної безпеки доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії Національного університету водного господарства та природокористування Нікитенко Дмитро Валерійович. Доповідач звернув увагу на актуальності інвестиційної безпеки України, розкрив її сутність та основні загрози інвестиційній безпеці, окреслив основні шляхи її інституціонального забезпечення на сучасному етапі.

По завершенню доповіді відбулася жвава дискусія з питань особливостей, ризиків та шляхів зміцнення інвестиційної безпеки України в умовах глобалізації. В дискусії взяли участь кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємства Микитюк О.П. та студенти: Копецький Владислав, Скорін Віталій, Бикова Вікторія, Шапран Анастасія, Лесик Микола.