Головна / Кафедра Підприємництва, Новини факультету / Вітання кафедрі підприємництва!

Вітання кафедрі підприємництва!

Нам 10 років! Мало це чи багато? Для історії (вічності) – це мить, а для нас – це майже 100 випускників магістратури, які сьогодні працюють у різних сферах економіки. Це різні долі людей, яких поєднала у свій час кафедра підприємництва.

З чого усе починалося? За креативного підходу Віктора Дмитровича Базилевича, члена-кореспондента НАН України, д.е.н., професора, декана, 14 грудня 2009 р. було створено нашу кафедру з назвою – кафедра підприємництва, як виклик майбутнього! Хоча спеціальність 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» виникла тільки у 2016 р.

Сьогодні кафедра має студентів усіх освітніх ступенів – І – бакалаврат; ІІ – магістратура; ІІІ – аспірантура.

Три освітні програми: «Підприємництво та біржова діяльність» для бакалаврів, «Прикладна економіка» (була), зараз – «Підприємництво та біржова діяльність» та міждисциплінарна програма «Економічна безпека підприємництва» для магістрів. Хоча починали з ОС «магістр» спеціалізації «Прикладна економіка».

Спочатку кафедра нараховувала 9 викладачів. Сьогодні – лише 7. З 2009 р. було 10 студентів магістрів, а сьогодні вже – 100 і не лише магістрів. Ці цифри говорять самі за себе. Нам потрібні висококваліфіковані викладачі на кафедру! Кафедра динамічно розвивається!

Більше п’яти років на кафедрі працює Доктор Ян-Урбан Сандал, фахівець з соціального підприємництва (Норвегія). Раз на рік проходить міжнародний Самміт в різних університетах України та інших країнах, де виступають наші студенти і викладачі. Доц. кафедри підприємництва Гура В.Л. навчається в докторантурі у професора Сандала Я.-У. в Норвегії.

У 2019 р. започаткована міжфакультетська (юридичний та хімічний факультети, ФРЕКС та Інститут біології) магістерська освітньо-наукова програма «Економічна безпека підприємництва» за сприяння Українського науково-технологічного центру, яка є дипломатичною місією ЄС в Україні. УНТЦ дав можливість запросити іноземних професорів з Бельгії, Великої Британії, Туреччини для читання дисциплін зазначеної програми англійською мовою.

Зі ювілеєм нас привітали наші друзі:

БиковецьВячеславМихайлович, генеральний директор СМСППУ який десять років тому прийшов і запропонував укласти з кафедрою Угоду про співпрацю. Всі ці 10 років ми плідно співпрацюємо зі Спілкою. Биковець В. М. – випускник Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а тому й патріот нашого Університету!

У своєму вітальному слові побажав нам бути підприємливими і рішучими в своїх починаннях, бо на таких і тримається не лише економіка, але й суспільство.

Биковець В.М. вручив грамоти завідувачу кафедри д.е.н., професору Мазур І.І., доц. Богуславському О.В. і доц. Гурі В.Л.

Ясько Ігор Віталійович, к.ю.н., економіст, юрист, закінчив наш Університет за спеціальністю «Право», керуючий партнер консалтингової компанії «Winner», яка отримала диплом найкращої юридичної компанії у сфері господарського права за рейтингом юридичного ринку AWARDSligaZakon, викладав у нас дисципліну «Безпека бізнесу», вів тренінги. Побажав бути оптимістами в сучасних умовах й не зупинятися на досягнутому!

Сазонов Роман Юрійович, випускник економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка – це видатна людина, яка є засновником інвестиційної групи «Сократ» (ЗАТ «ФК Сократ», КУА «Сократ»), в якій у 1995-2010 рр. посідав керівні посади. Упродовж багатьох років ЗАТ «ФК Сократ» займає провідні позиції в номінації тижневика «Бізнес» «Найпрофесійніший оператор фондового ринку»; за підсумками щорічного рейтингу ділового тижневика «Бізнес» посідав друге місце в номінації «Особа фондового ринку»; 3-тє місце в рейтингу «Гвардія керівників» (розділ «Фондовий ринок»); 4-те місце в галузевому рейтингу інвестиційних компаній у рамках «Топ-100 кращих топ-менеджерів України» (укладач рейтингу – «Інвестгазета»). У 2008 р. – ЗАТ ФК «Сократ» визнана найефективніше керованою компанією в категорії «Управління активами» в Україні в рамках ренкінгу «Best Managed Financial Institutions» авторитетного міжнародного фінансового видання Euromoney. У 2008 р. – інвестиційні фонди КУА «Сократ» «Преміум-фонд» та «Преміум-фонд збалансований» визнані найкращими в Україні за коефіцієнтом Шарпа. У 2001-2002 р.р. – Голова Ради Першої Фондової Торговельної Системи (ПФТС). У 2008-2010 р.р. – засновник і член Ради Української Біржі.

Наші плани на майбутнє.

Плануємо видання підручників і навчальних посібників зробити міждисциплінарним для методичного забезпечення навчання студентів.

Плануємо проведення конференцій, семінарів і круглих столів з підприємництва та біржової діяльності з залученням українських та іноземних науковців.

Збільшення кількості студентів дає всі підстави для збільшення високопрофесійних викладачів на кафедрі.

Залучатимемо і в подальшому фахівців-практиків підприємців і з біржової діяльності.

На даний момент укладено та підписано Угоду про співпрацю з Кавказьким міжнародним університетом (Грузія)з метою залучення абітурієнтів до навчання по наших програмах.

У планах на майбутнє: співпраця з Льєжським університетом(Бєльгія)та УніверситетомСпа (Велика Британія) щодо можливості проходження практики студентів магістратури на їх базах.

Створити всі умови студентам, щоб зацікавити їх займатися науковою діяльністю задля підвищення знання, власного рейтингу та репутації в Університеті та на ринку праці.