Податковий Конгрес

12 грудня 2019 року Університет державної фіскальної служби України спільно із Міністерством фінансів України, Державною фіскальною службою України, Державною податковою службою України, Державною митною службою України та міжнародними організаціями провели Податковий конгрес «Управління публічними фінансами та проблеми забезпечення національної економічної безпеки». Конгрес було проведено вперше, але організатори планують зробити його щорічним.

Розпочав роботу Конгресу вступним словом ректор УДФСУ д.е.н., професор Павло Пашко, який зауважив, що метою заходу є відкрита комунікація бізнесу і експертів галузі з представниками влади.

Участь у Конгресу взяли та виступили: державний секретар Міністерства фінансів України Костянтин Ващенко; заступник голови Державної аудиторської служби України Олександр Шкуропат; член Рахункової палати Цезар Огонь; екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник; президент асоціації платників податків України Грігол Катамадзе; перший віце-президент Академії економічних наук України В’ячеслав Ляшенко; народні депутати України; науковці різних галузей; представники бізнесу, громадських організацій та міжнародних спільнот.

Учасники Конгресу обговорили актуальні питання новацій податкового та митного законодавства в Україні, а також їх вплив на побудову нової економічної політики держави. Особливу увагу приділили питанням створення нових податкових та митних органів, організації їх діяльності та перспективам їх функціонування в Україні. Доповіді також торкнулися проблемних питань подальшого реформування управління публічними фінансами серед яких тіньова економіка, корупція та проблеми здійснення контролю за використанням державних коштів.

В роботі Конгресу взяв участь доктор економічних наук, професор, Захарій Варналій, який виступив з доповіддю «Модернізація управління публічними фінансами України в умовах діджиталізації».  В своїй доповіді він розкрив сутність та особливості управління публічними фінансами України в умовах діджиталізації. Висвітлив основні вигоди та загрози процесу цифровізації економіки. Показав реальні та потенційні ризики фінансової безпеки, пов’язані з використанням сучасних електронних технологій, зупинився на основних напрямах забезпечення фінансової безпеки в умовах діджиталізації. Розкрив головну домінанту та основні драйвери модернізації публічних фінансів України в мовах цифровізації економіки.

За результатами Конгресу буде сформовано збірник наукових пропозицій, які можуть бути враховані органами законодавчої та виконавчої влади в подальшій діяльності.