Головна / Кафедра Фінансів, Новини факультету / Національний форум розвитку МСБ 2019

Національний форум розвитку МСБ 2019

11 грудня 2019 року у Гранд-Холі Торгово-промислової палати (ТПП) України відбувся Національний форум розвитку МСБ 2019: #ЗРОСТАЙМО РАЗОМ.

Організаторами Форуму виступили ТПП України у партнерстві з Офісом розвитку малого і середнього підприємництва (МСП) при Мінекономіки (SMEDO) та проектом EU4Business/FORBIZ, за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні (Delegation of European Union to Ukraine).

Захід було приурочено проведенню загальнонаціонального «Європейського тижня підприємництва» (European SME Week) та зібрав під одним дахом понад 400 власників малих і середніх підприємств, представників організацій підтримки бізнесу, науки й освіти, уряду, а також міжнародного співтовариства донорів і фінансових установ.

Вступним словом Форум відкрили: Михайло Федоров, Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України; Матті Маасікас, Посол ЄС в Україні; Геннадій Чижиков, Президент ТПП України.

На Форумі було презентовано насичену програму, яка складалася з генеральної дискусійної панелі «Розвиток МСП в Україні: Курс на 2020», сесії пітчінгу щонайменше 20 діючих програм та інструментів підтримки розвитку підприємств, зон консультацій і нетворкінгу та паралельних практичних семінарів за напрямами: доступ до  знань, доступ до фінансування, доступ до ефективного регулювання, доступ до ринків.

В роботі Форуму взяв участь доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри фінансів Захарій Варналій, який під час дискусії підняв актуальні питання створення сприятливих умов розвитку МСП в Україні, зокрема, щодо активізації шляхів дерегулювання, детінізації, протидії рейдерству, боротьбі з корупцією тощо.

Дискусії були присвячені питанням розвитку зовнішньої торгівлі, регуляторної політики, імплементації європейських програм підтримки МСП в Україні, доступним фінансовим інструментам від національних і міжнародних фінансових установ, історіям успіху  українських підприємців із різних галузей економіки.

В роботі Форуму взяли участь також доценти кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки Анна Залєвська-Шишак та Ганна Лозова.

В рамках Форуму підприємцям надавалися консультації представниками програм та проектів підтримки бізнесу від національних та міжнародних організацій, у тому числі українських фінансово-кредитних установ.