Головна / Кафедра Фінансів, Новини факультету / Асистентка кафедри фінансів перемагає у всеукраїнській вікторині щодо ґендерного бюджетування

Асистентка кафедри фінансів перемагає у всеукраїнській вікторині щодо ґендерного бюджетування

У вівторок 05 листопада відбулося урочисте відзначення переможниці всеукраїнської вікторини «Що Ви знаєте про ґендерне бюджетування?» -асистентки кафедри фінансів Карпич Анни Юріївни. Вікторина проводилася проєктом «Ґендерне бюджетування в Україні», який провадить діяльність із метою підтримки Міністерства фінансів України в процесі впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування в нашій державі та здійснюється за фінансової підтримки Швеції.

У змаганні мали змогу взяти участь представники органів місцевого самоврядування, центральних і місцевих органів виконавчої влади, науковці та дослідники, фахівці бюджетування та ті, хто цікавиться питаннями розвитку громад, підвищення ефективності місцевих бюджетів і забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Варто зауважити, що ґендерно орієнтоване бюджетування поєднує в собі два процеси, а саме – забезпечення ґендерної рівності й управління публічними фінансами.

Наразі ґендерно орієнтоване бюджетування є частиною реформи державних фінансів в Україні (Стратегія реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 №142-р.), зокрема 02 січня 2019 року Наказом №1 Міністерство фінансів України затвердило

Методичні рекомендації щодо впровадження та застосування ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі.