Головна / Кафедра Фінансів, Новини факультету / КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ ТА РИНКОВА ЕКОНОМІКА

КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ ТА РИНКОВА ЕКОНОМІКА

6 вересня в Конституційному суді України відбувся круглий стіл на тему: «Конституційна юстиція та ринкова економіка: сучасні та перспективні науково-практичні реалії». Організаторами комунікативного заходу були Конституційний суд України, Інститут економіко-правових досліджень НАН України та Асоціація суддів Конституційного суду України.

З вступним словом виступили: Наталя Шаптала – Голова Конституційного суду України; Володимир Устименко – директор Інституту економіко-правових досліджень НАН України; Іван Домбровський – Голова Громадської організації «Асоціація суддів Конституційного суду України»; Олександр Водянников – Національний радник з юридичних питань Координатора проектів в Україні ОБСЄ.

З доповідями виступили: Володимир Устименко, Віктор Городовеннко – суддя Конституційного суду України, Вікторія Резнікова – завідувач кафедри господарського права КНУ імені Тараса Шевченка, Олена Степаненко – представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Алла Спале – керівник Юридичного департаменту Конституційного Суду Латвійської Республіки, Володимир Кампо – суддя Конституційного суду України у відставці та інші.

В роботі круглого столу взяв участь та виступив доктор економічних наук, професор кафедри фінансів Варналій Захарій Степанович, який зосередив увагу на ролі і значенні конституційної юстиції (Конституційного суду України) у захисті прав власності, дотримання принципу верховенства права, захисті конкуренції у підприємницькій діяльності, сприянні щодо формування та розвитку ринкової економіки України. Особливу увагу було присвячено питанням суперечностей між ринковими механізмами господарювання та методами державного регулювання, а також балансу економічної ефективності та соціальної справедливості тощо.