Головна / Новини факультету / «ГОТУЙ САНИ ВЛІТКУ»: студенти економічного факультету долучились до обговорення пенсійної реформи

«ГОТУЙ САНИ ВЛІТКУ»: студенти економічного факультету долучились до обговорення пенсійної реформи

Молодь рідко замислюється над проблемами пенсіонерів та літніх людей, але майбутні економісти не залишились осторонь обговорення ключових питань пенсійної реформи в Україні.

18 квітня до економічного факультету завітав один із авторів законопроекту про накопичувальну пенсійну систему – випускник КНУ імені Тараса Шевченка, Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку – Тимур Хромаєв.

Цікавим та незвичним був формат зустрічі: окрім традиційної презентації та відповідей на запитання, було проведено студентські дебати щодо переваг та недоліків пенсійної реформи, яка позиціонується, як альтернатива законопроекту № 6677.

Мовою конкретних цифр і процентів Тимур Хромаєв пояснив безперспективність існуючої солідарної системи пенсійного забезпечення: уже зараз одна працююча людина забезпечує виплату пенсії одному пенсіонеру, а за 30 років, якщо ситуація з народжуваністю, смертністю та еміграцією не зміниться, на одного пенсіонера буде приходитися 0,9 працюючої людини.

Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку розкрив студентам сутність запропонованого механізму пенсійного забезпечення та відповів на запитання майбутніх економістів.

Після сесії запитань та відповідей дві команди студентів кафедри фінансів та кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту у форматі дебатів обговорили всі «за» та «проти» пенсійної реформи, а присутні проголосували на каналі в  Telegram. Цього разу більш переконливими були аргументи пропонентів реформи: 80% присутніх проголосувало за доцільність реформи. Модератором дебатів виступила к.е.н. Плєшакова Н.А.

Зустріч відбулась за підтримки декана економічного факультету, д.е.н., професора Ігнатюк А.І. та заступника декана, к.е.н., доцента Любкіної О.В.