Головна / Кафедра Менеджменту Інноваційної та Інвестиційної Діяльності, Новини факультету / Виступ доцента економічного факультету на форумі Британської ради в Україні

Виступ доцента економічного факультету на форумі Британської ради в Україні

5 березня 2019 року кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Максим Васильович Ситницький був запрошений виступити у якості спікера на пленарній панелі форуму Британської Ради в Україні (British Council Ukraine), що був присвячений розвитку університетів України на основі підвищення їх лідерського потенціалу «INNOVATE.LEAD.INSPIRE». На цьому безпрецедентному заході були присутні керівники майже сорока університетів України, профільні фахівці з Великої Британії та члени Українського Уряду. Форум проходив у формі ток-шоу і транслювався он-лайн засобами телевізійного ефіру.

Представляючи Київський національний університет імені Тараса Шевченка доц. Ситницький М.В. поділився досвідом успішно реалізованої командою Київського Університету (В.А. Бугров, О.І. Черняк, О.О. Сербін, С.Ю. Пащенко, Г.О. Харламова, М.В. Ситницький, Т.В. Карамушка) інноваційної ідеї зі створення «KNULeaderHub» (Простору з розвитку креативних та лідерських якостей особистості) у Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка, адже цей проект став одним з кращих за показниками досягнення поставлених цілей та масштабів дисемінації.

М.В. Ситницький висловив ідеї щодо реформування сфери вищої освіти і науки в Україні на основі вивченого досвіду у Великій Британії. Спікер зазначив про необхідність перегляду стратегій провідних університетів України та приведення їх до готовності відповідати на сучасні глобальні виклики; замислитись над якістю публікаційної активності та результатів досліджень, спрямувати зусилля на підвищення рівня їх впливовості у світі; перейти на нову модель цифрових університетів дослідницького типу; підвищити рівень фінансової гнучкості університетів; дати більше ресурсів молодим лідерам і вірити у таких талановитих людей з інноваційним типом мислення, адже тільки вони здатні привести Україну до світового лідерства у сфері науки і освіти.

Підсумовуючи пропозиції до органів влади та неурядових міжнародних організацій, Максим Ситницький презентував Міністру освіти і науки України Лілії Михайлівні Гриневич, директору Британської Ради в Україні Саймону Вільямсу, а також присутнім учасникам форуму свою нову наукову монографію «Стратегічне управління розвитком дослідницьких університетів», що була написана після успішного завершення Британської та Польської грантових програм з підвищення лідерського потенціалу.

Це був підсумковий захід проекту Британської Ради в Україні та Інституту вищої освіти НАПН України «Розвиток лідерського потенціалу університетів України», що протягом трьох років на конкурсних засадах давали змогу проектним командам вітчизняних ЗВО ознайомлюватись з досвідом університетів Великої Британії та після повернення в Україну реалізовувати власний проект, що був передбачений грантовою програмою. Британська Рада в Україні залишається стратегічним партнером сфери науки і освіти в Україні і вже скоро почнеться новий проект стратегічного значення щодо підвищення якості освіти і досліджень в університетах України.