Головна / Важлива інформація, Новини факультету / Головний радник Прем’єр-міністра України, Іван Міклош, прочитав лекцію для студентів Економічного факультету

Головний радник Прем’єр-міністра України, Іван Міклош, прочитав лекцію для студентів Економічного факультету

Економіка – це не суха теорія, а практична діяльність, на яку впливає безліч чинників, комплексний аналіз яких допомагає вибудувати правильну стратегію розвитку. У дієвості цієї тези переконались студенти економічного факультету, які відвідали лекцію головного радника Прем’єр-міністра України Івана Міклоша на тему ‘Why is Ukraine so below its potential and what to do to change it?’.

Іван Міклош – архітектор успішних системних реформ Словаччини. Був заступником прем’єр-міністра і міністром фінансів Словацької Республіки (2002-2006, 2010-2012), заступником прем’єр-міністра з питань економіки (1998-2002), і міністром з приватизації (1991-1992). Протягом 2006-2010 рр. і 2012-2016 рр. був членом парламенту Словаччини.

У 2014 році очолив словацьку експертну економічну організацію MESA10, став членом Міжнародної консультативної ради Національної ради реформ України, а також  платформи VoxUkraine. До квітня 2016 року був головним радником міністра фінансів України і міністра економічного розвитку і торгівлі України.

З квітня 2016 року є головним економічним радником Прем’єр-міністра України і головою Стратегічної групи радників з підтримки реформ (SAGSUR). Він також є одним із засновників Центру економічної стратегії (ЦЕС).

Свій виступ на економічному факультеті Іван Міклош присвятив розгляду поняття економічної свободи крізь призму політичного середовища та ефективності управлінської діяльності уряду в контексті реформ.

Політик порівняв особливості розвитку економік України та Словаччини, проаналізував чинники, які запобігають Україні зайняти високе місце у рейтингу світових економік: корупція, низький рівень інвестиційної привабливості через відсутність прозорого регулювання діяльності суб’єктів національної економіки, тощо. Але радник не тільки окреслив проблеми, а поділився також шляхами їх вирішення: відносна макроекономічна стабілізація, зниження рівня корупції у різних сферах, очищення банківського сектору тощо.

Захід відбувся за підтримки декана економічного факультету, професора Анжели Іванівни Ігнатюк.