Головна / Новини факультету / Участь доцента Кочкіної Н.Ю. у семінарі МОН про проблеми впровадження програм подвійного диплому

Участь доцента Кочкіної Н.Ю. у семінарі МОН про проблеми впровадження програм подвійного диплому

14 листопада 2018 року Міністерство освіти і науки України разом з Національним Еразмус офісом провело семінар на тему «Програми подвійних дипломів в Україні: сучасний стан та перспективи реалізації». З доповіддю про досвід запровадження подібних програм у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка виступили доцент економічного факультету Кочкіна Н.Ю. та професор юридичного факультету Ващенко Ю.В.

У доповіді відзначено, що Університет Шевченка є лідером по кількості програм подвійного дипломування. Станом на листопад 2018 року їх 37, переважно з університетами Франції, Італії, Литви, Польщі та Німеччини. Економічний факультет входить до п’ятірки лідерів в Університеті. При цьому програма подвійного диплому з Університетом Мачерата «Бізнес-адміністрування / GlobalPoliticsandInternationalRelations» є однією з трьох перших програм подвійного дипломування в Україні – вона започаткована у 2013 році.

Під час доповіді наголошено на основних стратегічних і тактичних аспектах впровадження програм з іноземними партнерами, зокрема обговорено питання:
– відбору університетів-партнерів,
– організації вступу студентів на програму,
– фінансування програм, зокрема за кошти державного бюджету,
– організації документообігу для іноземних учасників програм, у тому числі замовлення дипломів про вищу освіту.

Особливо наголошено на необхідності модернізації бази ЄДБО, яка наразі не дозволяє реєструвати іноземних учасників програм подвійного дипломування.

Доповідь доцента Кочкіної Н.Ю. та професора Ващенко Ю.В. викликала жваве обговорення серед колег з інших університетів України та співробітників й керівництва МОН.