Фінансисти – знову найкращі!

22 листопада 2018 року в Україні відбувся перший міжнародний студентський конкурс Ethics Challenge. Захід було організовано Глобальною асоціацією професіоналів в галузі інвестицій CFA Institute та підтримано компаніями-лідерами у сфері фінансових послуг, а саме: KPMG Ukraine та ICU.

Мета заходу полягала у підвищенні обізнаності студентів щодо етичних дилем реального світу,  демонстрації важливості високих етичних стандартів для професіоналів інвестиційної сфери завтрашнього дня та підготовки студентів до вирішення бізнес-кейсів на задану тематику.

Переможцем конкурсу стала команда студентів економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка у складі: Дмитро Малиновський (ОП «Корпоративні фінанси»), Гліб Поляновський та Богдан Дорош (ОП «Фінанси публічного сектору») та Свідерська Світлана (ОП «Менеджмент організацій»). Ментором команди виступила викладач кафедри фінансів, к.е.н. доцент Кнір Марія Олександрівна.

Студентські команди з різних університетів презентували свої рекомендації щодо поставленої етичної дилеми перед колегією суддів, яка складалася з представників Світового банку, інвестиційних компаній і CFA Institute. Оцінювання команд відбувалося на підставі розуміння етичних проблем, здатності визначати порушення Кодексу етики та стандартів професійної поведінки CFA Institute та якості представлених рекомендацій.

Після презентації своїх робіт студенти взяли участь у семінарі під керівництвом Майкла Макміллана (CFA, директора з етики та професійних стандартів CFA Institute) “Як робити справу правильно, навіть якщо ніхто не спостерігає?”. Під час семінару кожен з учасників конкурсу мав змогу взяти участь у вирішенні етичних дилем через інтерактивне голосування.

Зауважимо, що з 2013 року кафедра здійснює набір студентів за освітньою програмою «Корпоративні фінанси», яка є першою в Україні, що отримала офіційне визнання від CFA Institute (глобальна асоціація професійних інвесторів). Програма на 80% охоплює розділи навчальної програми CFA Program Candidate Body of Knowledge (CBOK), яка вважається світовим «золотим стандартом» у підготовці фахівців з фінансів, що відповідно полегшує підготовку до складання міжнародного іспиту CFA. За цей час багато випускників отримали міжнародно визнаний статус Chartered Financial Analyst, міжнародний професійний сертифікат від CFA Istitute,  який відкриває двері для успішного старту і кар’єри в  компаніях-лідерах інвестиційної галузі.