Головна / Кафедра Іноземних Мов, Новини факультету / Академічні новини від кафедри іноземних мов

Академічні новини від кафедри іноземних мов

Осінь – час попередніх підсумків року. «Що нового буде у звіті кафедри іноземних мов про наукову та методичну роботу за 2018 рік?» – запитуємо завідувача цієї кафедри кандидата філологічних наук, доцента Петровського Миколу Васильовича.

«Одним з наважливих результатів університетської наукової і методичної роботи  є підвищення кваліфікації викладачів й удосконалення їх професійної майстерності. Останнє півріччя стало періодом низки якісно вагомих і дуже радісних для нас зрушень. Вперше за історію кафедри у нас нарешті з’явився свій докторант – кандидат філологічних наук, доцент Борисенко Олександра Анатоліївна вступила до очної докторантури Інституту вищої освіти. Кандидат філологічних наук Сизенко Анастасія Сергіївна здобула високу і відповідальну честь працювати на посаді доцента, асистент Діденко Ірина Олексіївна успішно захистила кандидатську дисертацію на здобуття вченого ступеню кандидата педагогічних наук, асистент Семініхина Наталія Михайлівна вступила до заочної аспірантури, асистент Рита Анатоліївна Мельник, яка заочно навчається в Інституті післядипломної освіті  нашого університету, вже розпочала працювати над випускною кваліфікаційною роботою на здобуття диплому магістра з фінансів.

Кафедра послідовно розширює географію своїх наукових контактів.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича відвідали кандидат педагогічних наук, доцент Рубан Лариса Миколаївна та кандидат філологічних наук, асистент Свиридюк Тетяна Володимирівна, які взяли участь у ХІ Міжнародній науковій конференції «Актуальні проблеми перекладознавства та романо-германської філології».

У Чехії виступили кандидат філологічних наук, доцент Сизенко Анастасія Сергіївна, кандидат педагогічних наук, асистент Дьячкова Яна Олегівна та кандидат педагогічних наук, асистент Діденко Ірина Олексіївна.  Вони поділилися досвідом викладанні курсу «Англійська мова професійного спрямування» на конференції DisCo 2018: Overcoming the Challenges and the Barriers in Open Education у м. Прага. 

До Польщі доцент Рубан Лариса Миколаївна приїхала не тільки як доповідач, але і як член наукового комітету І Міжнародної наукової конференції «Глобальні та регіональні контексти в початковій освіти» (Globalne i regionalne konteksty w edukacji wczesnoszkolnej), що відбулася у червні 2018 року в університеті Яна Кохановського в м. Кельце.

В Естонії доцент Сизенко Анастасія Сергіївна під час своєї літньої відпустки підвищувала кваліфікацію в славетному для філологів університеті міста Тарту. Літня школа «Освітні зміни в часи стрімких технологічних змін» дозволила ознайомитись з сучасними підходами до використання новітніх інформаційних технологій у навчальному процесі. 

За 2018 рік викладачі кафедри опублікували значну кількість наукових статей, декілька посібників і перекладів англійською мовою.

Ми пишаємось, що наші колеги входять до списку сертифікованих Британською Радою викладачів англійської мови. Таке високе визнання англійцями професійного рівня українських викладачів дуже приємне, але водночас вимагає постійного й напруженого удосконалення ними своєї мовної й методичної майстерності. Кожні шість місяців викладачі кафедри іноземних мов економічного факультету вчаться на інтенсивних курсах підготовки. Так, у жовтні кандидат педагогічних наук Дьячкова Яна Олегівна пройшла тижневе навчання у Креативному кампусі для викладачів закладів вищої освіти «Developing CompetenceBased Teaching and Learning», організованого за підтримки Міністерства освіти і науки України та Британської Ради в Україні й отримала відповідний сертифікат. 

Британська Рада організувала для викладачів закладів вищої освіти України двотижневу літню школу розвитку педагогічної майстерності. На заняттях, серед слухачів були й асистенти нашої кафедри  Марусіна Олена Сергіївна та Дьячкова Яна Олегівна, а ось тренерами напружено працювали їх колеги – доцент Сизенко Анастасія Сергіївна та асистент Діденко Ірина Олексіївна

Отримані в Британській Раді, країнах Європи знання англійської мови, технологій викладання, набутий досвід і навички – становляться предметами обговорення і опрацювання на методичних семінарах кафедри іноземних мов. Нещодавно кандидат філологічних наук, асистент Філатова Олена Олександрівна провела дуже цікавий і корисний семінар з основ викладання функціональної мови, на якому поділилася знаннями та навичками, здобутими протягом навчання у весняній школи професійного розвитку при Британській Раді в Україні.

Рік ще не закінчився і сподіваємось, що за період до Новорічних свят перелік наукових і методичних здобутків кафедри помітно збільшиться».

Інтерв’ю взяла

Діденко І.О.