Головна / Інше / Подвійний диплом / ВІДПОВІДІ НА НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

ВІДПОВІДІ НА НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

1. Що таке програма подвійного дипломування за спеціальністю «Бізнес-адміністрування та консультування»?
Навчання за програмою подвійного дипломування дозволяє студентам одночасно отримати два дипломи магістра: українського державного зразка КНУ імені Тараса Шевченка та європейського зразка, одного з найстаріших університетів Італії – Університета Мачерата (Universita’ degli studi di Macerata).

2. Яка процедура вступу на програму подвійного диплому?
Перший етап – вступ до КНУ імені Тараса Шевченка на програму «Бізнес-адміністрування і консультування» (детальніше див. тут). Другий етап – вступ на програму подвійного дипломування (детальніше див. тут і тут)

3. Які сертифікати про володіння іноземною мовою необхідно мати для вступу?
Сертифікат міжнародного зразка про володіння англійською мовою на рівні, не нижчому ніж рівень В2 (IELTS, TOEFL, Cambridge English Language Assessment або Pearson Test of English).

4. Якою мовою проводиться навчання?
В Україні – українська та англійська; в Італії – англійська.

5. Скільки триває навчання в Україні та в Італії?
Навчання розподіляється на 4 семестри (1 рік та 9 місяців). В Україні навчання відбувається у 1, 3 та 4 семестрах. 2-й семестр – семестр мобільності, коли студенти проходять навчання в Італії. Проте після повернення в Україну вони повинні скласти екзаменаційну сесію за 2 семестр у КНУ.

6.Чи потрібно додатково платити за навчання в Італії?
Ні, за навчання в Італії додатково платити не потрібно. Ви відповідальні лише за ваші особисті витрати та фінансові гарантії для посольства.

7. Чи можу я навчатись на освітній програмі «Бізнес-адміністрування і консультування», але не їхати в Італію?
Так, Ви можете не вступати на програму подвійного диплому й навчатись в Україні у другому семестрі згідно розкладу ОП «Бізнес-адміністрування і консультування».

8. Якщо я вступив на програму подвійного диплому, але з особистих причин не можу поїхати в Італію, що мені робити?
До початку другого семестру Ви повинні подати в деканат вмотивовану заяву на відрахування з програми подвійного диплому на ім’я ректору КНУ імені Тараса Шевченка, погоджену з гарантом програми та завідувачем кафедри, й продовжити навчання на ОП «Бізнес-адміністрування і консультування» згідно розкладу.

9. Як оформити документи для виїзду в Італію?
Оформлення документів для виїзду в Італію розпочинається з оформлення мобільності у відділі академічної мобільності у Червоному корпусі КНУ(вул. Володимирська, 60, к. 222, Київ, Україна 01033, тел.: +380442393285). Детальний перелік документів див. тут.
Далі – отримання візи у посольстві Італії в Україні (тип D). Перелік документів див. тут.

10. Якщо я навчаюсь на бюджеті, чи зберігається стипендія під час мого навчання в Італії?
Так, стипендія зберігається. Проте її нарахування на другий рік навчання прямо залежить від успішного складання сесії в КНУ після повернення до України.

11. Яка вартість візи?
Консульській збір 50 євро; сервісний збір 16,25 євро + 20% ПДВ.

12. Що таке фінансові гарантії, та яка сума повинна бути на рахунку?
Фінансові гарантії – це підтвердження того, що ви маєте можливість забезпечити своє перебування за кордоном. З метою забезпечення особистих фінансових гарантій на весь термін запланованого перебування в Італії на Вашому банківському рахунку повинно бути приблизно 5226,78 євро (формула обрахунку на 180 днів: 206,58 (фіксована сума) + 27,89 * 180). Сума може змінюватись: перевіряйте інформацію на сторінці посольства.

13. Коли я маю отримати візу?
Не пізніше 1 місяця та не раніше 90 днів до виїзду.

14. Коли починається семестр в Італії?
Зазвичай, семестр в Італії починається в кінці лютого. Точну дату початку навчання можна дізнатись тут.

15. Чи надає університет в Італії гуртожиток?
Ні,університет не надає гуртожиток: «With reference to the accommodation, we inform you that the University of Macerata does not manage directly housing services. University dormitories are managed by external organizations, which you can contact for information on availability, facilities, and prices. A very popular solution among international students is to rent shared private flats». Більш детально про можливості проживання в Мачерата див. тут.

16. Як краще дістатись до Мачерати?
Літаком до Риму, з аеропорту Фьюмічіно (Рим) до Мачерати є прямий автобус FlixBus. Також корисна інформація тут.
17. Що робити після прибуття до Мачерати?
Не пізніше ніж 2 дні після прибуття до Мачерати необхідно звернутись до Tutor’s office факультету політичних наук, комунікацій та міжнародних відносин (вул. Don Minzoni 22/A, перший поверх, Мачерата, Італія) для консультації з приводу отримання ідентифікаційного коду (codice fiscale), посвідки на тимчасове проживання (permesso di soggiorno) та зарахування до Університету Мачерата (детальніше див. тут).